Verslag Algemene Ledenvergadering d.d. 16 november 2004 1) Opening Aanwezig zijn 89 werkende leden en 15 donateurs. De voorzitter opent de vergadering en vraagt een minuut stilte in acht te nemen voor de personen die ons in het afgelopen halfjaar ont- vielen:J. Roeg, L. Sacksioni en mw.A. Been. Helaas zijn deze namen abusievelijk niet vermeld in het Jaarverslag. 2) Verkiezing van 8 leden voor de ledenraad. Aftredend en herkiesbaar zijn de heren: H. Bijvank, M.U. Coronel, J.S. Ellerbroek, J. Kisoor, R.Ombre, R.G. Oudendijk en H.A. Smolders. De heer D. Feldmann treedt af en is niet herkiesbaar. Voor deze vacature is I kandidaat, de heer Dr.A. de Roever. Hij is 56 jaar, was laatstelijk eigenaar-directeur van het reisbureau ATP dat vanaf 1987 de uitreizen van de supporters van Ajax verzorgt. De heer de Roever wordt bij acclamatie gekozen. De voorzitter bedankt Donald Feldmann voor zijn jarenlange inzet als bestuurslid en als lid van de Ledenraad. 3) Verslag uitgebracht door het bestuur over het vereni gingsjaar 2003/2004 De voorzitter vraagt de aandacht voor het jaarverslag nieuwe stijl. Het bestuur wilde een 'upgrade' en meent hierin geslaagd te zijn mede door de inspanningen van o.a.Tijn Middendorp, Klaas Vos en Jessica van Pijkeren. De voorzitter meent dat het voor Ajax gelet op de verschillend kampioenschappen en het positieve financiële resultaat een goed jaar is geweest. Negatief waren de rellen rondom Jong Ajax - Jong Feye noord. De voorzitter verduidelijkt dan de situatie rond het vertrek van de technisch directeur. Ajax is niet gelukkig met zijn vertrek, waaraan een aantal oorzaken ten grondslag lagen. De voornaamste was dat Louis van Gaal meer bevoegdheden wilde dan aanvankelijk was overeengekomen. Op een vraag van de heer Moinat antwoordt de voorzitter dat het huidige beleidsplan niet wordt gewijzigd. De heer Beetz vraagt of e.e.a niet vanaf het begin was te voorzien. De voorzitter antwoordt dat men destijds veel vertrouwen had in de samenwerking. Op een vraag van de heer Vos over de noodzakelijkheid van deTD- functie reageert de Algemeen Directeur, de heer van Eijden dat er wel degelijk een nieuwe TD moet komen. Er is veel werk aan de winkel, zoals onder andere een duidelijke coör dinatie tussen de ArenA en de Toekomst. De heerTenniglo mist in het jaarverslag hoe Ajax omgaat met de aan was van leden. De voorzitter antwoordt dat er vorig jaar dienaan gaande een commissie in het leven is geroepen. Hij doet de belofte daar in de voorjaarvergadering op terug te komen. 4) Jaarverslag van de penningmeester over het boekjaar 2003/2004 De heer Blocks vermeldt dat gelet op het positieve resultaat van de NV Ajax een beperkt dividend aan de vereniging zal worden uitge keerd. Dit vereffent de uitstaande schuld van de vereniging aan de NV Ajax. Om fiscale redenen wordt er geen dividend uitgekeerd in de vorm van aandelen. 5) Verslag financiële commissie over het verenigingsjaar 2003/2004 Namens de financiële commissie deelt de heer Timman het volgende mede: Het afgelopen verenigingsjaar is met de heer Blocks een aantal keren informeel overleg geweest. Nu het financiële resultaat heeft geleid tot een dividenduitkering heeft de vereniging AFC Ajax conform de bestaande afspraak besloten van haar recht op deze dividenduitkering af te zien, behoudens het bedrag dat de uitstaande schuld vereffent. De financiële commissie stelt voor de jaarcijfers 2003-2004 vast te stellen en het bestuur kwijting te verlenen voor het gevoerde financi ële beleid met betrekking tot de vereniging. De vergadering gaat hier mee akkoord. 6) Toelichting technische gang van zaken De heer Nuninga geeft een toelichting op de resultaten van de diverse elftallen tot nu toe. Het eerste elftal presteert matig terwijl de voorbereiding positief leek. De oorzaken liggen onder andere in de verkoop van Zlatan, op een laat moment verkocht en niet vervangen. Mede vanwege de jeugdige leeftijd van de groep is versterking tijdens de winterstop noodzakelijk. Jong Ajax presteert goed, ook bij de jeugd gaat het in het algemeen goed en de Zaterdag I lijkt zich in de eerste klasse te kunnen handhaven. 7) Rondvraag De heer Jaakke deelt mede dat de bestuursleden Blocks en Nuninga abusievelijk door een procedurefout nog niet zijn herbenoemd. De Ledenraad zal dit manco in de eerstkomende vergadering herstellen. De heer Bons vraagt of de distributie van 'Kick Off in de ledenruimte van de ArenA verbeterd kan worden. De heer Van Minden vraagt zich af waarom de burgemeester van Diemen het supportershome gesloten heeft. De voorzitter antwoordt dat het de burgemeester van Ouder Amstel betreft en dat de sluiting bij bepaalde risicowedstrijden was opgeno men in de vergunningsvoorwaarden. De heer Ellerbroek meldt de vergadering dat er in de ledenraad een vraag aan het bestuur is gesteld over ten aanzien van het bestuursbe leid betreffende de spreekkoren. Tevens is de dringende suggestie gedaan om de eigen supporters te vragen de zogenaamde geuzennaam 'Joden' los te laten. Deze identifi catie is immers onbedoeld aanleiding voor kwetsende spreekkoren. De heer Van Wijk ondersteunt dit initiatief met kracht en stelt voor om via een prijsvraag de creativiteit van de supporters voor het bedenken van een nieuwe identiteit te stimuleren. De heer Coronel stelt dat Ajax desnoods van het veld zal moeten lopen, ook al kost dit punten. De voorzitter zegt toe dit in de volgende bijeenkomst met de sup portersverenigingen) aan de orde te zullen stellen. AJAX JAARVERSLAG I JULI 2004 - 30 JUNI 2005 47

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2005 | | pagina 49