'Het komt bij ons echt aan op teamwork' rangschikking hadden we er meer uit kunnen halen, maar we heb ben met goed voetbal ons kun nen handhaven in de hoofdklasse, wat niemand voor mogelijk hield. Bovendien wonnen we de districtsbeker, waardoor we mee mochten doen met de Amstel het veld, en behaalden een uitste kende overwinning.We hebben het Ajax-shirt waardig gedragen.' Vriendenploeg? Het valt op dat De Klerk al een paar keer gewezen heeft op het belang van teameenheid. Betekent Interview Bob de Klerk Trainer Zaterdag I Bob de Klerk speelde in de jeugd bij DWS samen met Ruud Gullit en Frank Rijkaard.Toen werd hij samen met Frank gescout door Ajax. In de Al speelde hij onder andere met Gerald Vanenburg, Wim Kieft en Frank Rijkaard. Bob:'lk kon een aardig balletje trappen, maar was niet goed genoeg voor de echte top.' Dus kreeg zijn carrière een ver volg bij Telstar, Waregem en De Graafschap. Een slecht behan delde blessure maakte een eind aan zijn loopbaan. Met zijn vader begon hij een drukkerij, terwijl hij als amateur voetbalde bij RCH en DWV. Ondertussen haalde hij diverse trainersdiploma's. Hij werd trainer van Zeeburgia, Die- men en Blauw Wit, liep stage bij Ajax en werd uiteindelijk door Leo Beenhakker gevraagd trainer van de zaterdag I te worden. De Klerk is inmiddels al weer aan zijn vierde seizoen begonnen. Het eerste seizoen bracht al direct succes: het team werd kampioen en promoveerde naar de hoofdklasse om zich daar ver volgens ook te handhaven, wat nooit eerder gebeurd was. Uitdaging 'Mijn uitdaging is om jonge talentvolle amateurspelers naar Ajax te krijgen, waar ze, in tegen stelling tot alle andere zaterdag clubs, niet betaald worden, die spelers beter te maken zodat zij misschien wel voor Jong Ajax in aanmerking komen, zoals Jamar Akachar, zegt de trainer. Omdat Ajax niet betaalt, is het verloop in de selectie groot. Zo moest De Klerk aan het begin van het afgelopen seizoen tien plekken opnieuw invullen.'Via een uitgebreid netwerk en door zelf op zondag - m'n enige vrije dag - veel wedstrijden te bezoe ken, heb ik de selectie toch weer op peil gekregen. Ik ben daarbij goed geholpen door de teamma nagers Ruud Haarms en Dennis Bogaard en keeperstrainer Den nis van der Wal.' Tevreden over handhaving Terugblikkend op het seizoen is De Klerk niet ontevreden.'Qua Cup. Dat is toch knap.Temeer daar twee spelers, Pierre Tosh en Orville Blankendal, vanaf januari met Jong Ajax mee zijn gaan doen. Ze konden weliswaar geen contract afdwingen. Maar toch.' De kracht van het elftal lag in de organisatie en een sterke verde diging.'We hadden helaas geen spits die er twintig of vijf en twin tig inschopt. Het kwam dus echt aan op teamwork. En dat is goed gelukt.We hebben heel weinig weggegeven.' Gevraagd naar het verschil met de andere zaterdagteams, ant woordt De Klerk dat die teams niet alleen een fysiekere speelstijl hanteren.'De meeste teams spe len puur op resultaat, dus met veel lange halen, gauw thuis, zoals dat heet. Wij moeten het van technisch voetbal hebben.' DOVO-uit Met het meeste plezier kijkt Bob terug op de wedstrijd tegen DOVO, in Veenendaal. 'DOVO was de kampioen van het seizoen daarvoor, met grote bud getten en spelers afkomstig van het betaalde voetbal. Het was een wedstrijd op het scherpst van de snede. De spelers van DOVO gingen over de rooie, met twee rode kaarten tot gevolg. Wij ble ven heel rustig, binnen en buiten dat ook dat het een vrienden- ploeg moet zijn? 'Je kunt niemand tot iets verplich ten. De jongens trainen 's avonds, moeten de andere dag gewoon weer aan het werk, dus is er wei nig tijd om na de training na te blijven. Maar ik merk wel, dat als de resultaten goed zijn, spelers meer naar elkaar toetrekken en meer met elkaar gaan doen. Dat vind ik heel belangrijk.Als het even kan organiseren we geza menlijke activiteiten, zoals voet volleybal, uit eten. En Ajax zorgt ervoor dat we in de winter vier dagen op een trainingskamp kun nen gaan.We zijn al vier jaar in Turkije geweest.' Belangstelling Ook al is het niet Ajax' grootste zorg, Bob de Klerk merkt wel dat Ajax belang hecht aan het zater dagteam.'Arie van Eijden bezoekt al onze thuiswedstrijden. Met Martin van Geel heb ik al een gesprek gehad en Danny Blind is ook altijd zeer belangstellend. Leuk om te vermelden is dat onze keeper, Raymond Hornet, nationaal doelman is van de Nederlandse Antillen. We hebben dus een heuse international. Zijn foto hangt aan de muur in de catacomben van de Amsterdam ArenA.Terecht!' 16 AJAX JAARVERSLAG I JULI 2004 - 30 JUNI 2005

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2005 | | pagina 18