Voor de jongens is het kampioenschap een geweldige drive' Interview Maarten Stekelenburg Trainer 8 I junioren Vervanger van Blind Toen hij Blind verving was dat geen onbelangrijke periode. Maarten:'Het is de tijd dat duide lijk wordt welke spelers weg moeten, dat er nieuwe jongens worden aangetrokken, waarbij intensief met de scouting wordt Toen Danny Blind het roer over nam van Ronald Koeman, werd Maarten Stekelenburg hoofd opleiding ad interim.Vandaar dat het een leuk idee leek in dit jaar verslag met hem terug te blikken op het afgelopen seizoen en van gedachten te wisselen over het reilen en zeilen van de jeugdop leiding. Stekelenburg was en is trainer van de BI en fungeert onder het nieuwe hoofd oplei ding John van den Brom als coör dinator van de bovenbouw (van de D2 tot de AI ).Van de onder bouw is dat Patrick Ladru (van de F tot de D3).'Het houdt vooral in dat ik me bezig houd met randvoorwaardelijke zaken, zoals de planning van toernooien in binnen- en buitenland; contac ten met de KNVB enzovoort. Acht kampioenen Acht kampioensschalen konden in de prijzenkast bijgezet wor den. Of negen? Hoort Jong Ajax eigenlijk ook nog niet bij de opleiding? In ieder geval een resultaat om dik tevreden over te zijn. Maartens ogen beginnen te glunderen en een brede glim lach trekt over zijn gezicht. 'Daar kun je trots op zijn, ook al is dat vanuit de doelstelling van de opleiding niet het belangrijk ste. Daarin gaat het altijd om het beter maken van het individu, met als doel de doorstroming naar het eerste elftal. Maar voor de jongens zelf is het fantastisch. Ik zal tegen de spelers zelf nooit zeggen, dat kampioen worden niet belangrijk is.Voor de jongens is dat een geweldige drive.' Op jonge leeftijd door- scouten 'Je kunt je afvragen of de hoe veelheid kampioenschappen iets zegt over de zwakte van de tegenstanders of over de kracht van Ajax. De verschillen tussen de profclubs zijn kleiner gewor den.Veel clubs zijn Ajax gevolgd in het organiseren van de rand voorwaardelijke zaken: goede velden, busjes, studiebegeleiding, kleding. Zij kunnen ook bieden, wat vroeger alleen Ajax kon. De aantrekkingskracht van Ajax is nu de kwaliteit van de trainers, de trainingen en de naam van de samengewerkt. In die tijd vinden ook de evaluatiegesprekken met de trainers plaats, waarvoor ik weliswaar geen bevoegdheid had, maar wel sturing aan moest geven.' AJAX JAARVERSLAG I JULI 2004 - 30 JUNI 2005 13

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2005 | | pagina 15