Het beleid om ook alle buitenlandse jongens regulier onderwijs te laten volgen heeft geresulteerd in het afschaffen van het ochtendpro gramma op de Toekomst, zoals dat de afgelopen jaren plaatsvond. Sinds januari volgt echter een Deense speler de jeugdopleiding van Ajax.Voor deze speler hebben wij de hulp ingeroepen van een nieuwe docent Nederlands, die hem lesgeeft in combinatie met de lessen Nederlands in de ArenA. Ook dit jaar is weer een Belgische jongen op de OSB geslaagd voor een vwo-diploma. Vervoer van de A t/m Dl elftallen Alle spelers worden op de trainingsdagen van school opgehaald en na de training naar huis gebracht.Alleen op die wijze is het mogelijk om de trainingen op tijd te laten beginnen en de jongens met een mini mum aan tijdverlies weer thuis te laten komen. Dit vergt een ingewik kelde organisatie die door de firma Garskamp met veel inventiviteit wordt uitgevoerd. Dagelijks rijden er 19 busjes rond om de spelers van allerlei plekken op te pikken en op tijd af te leveren op de Toe komst. Met het aan iedereen bekende verkeersprobleem is dit een hels karwei. Gastgezinnenproject Dit project beantwoordt volledig aan haar doelstelling. Het bevalt de meeste spelers nog steeds zeer goed in de gastgezinnen. Er hebben een aantal spelers het gastgezin verlaten omdat zij op eigen benen zijn gaan staan of omdat zij de Ajax-opleiding verlaten hebben. In samenwerking met de toenmalige technisch directeur, hebben we besloten om ook jonge profspelers die toegevoegd zijn aan Jong Ajax of de selectie van het Ie elftal, tijdelijk op te vangen in een gastgezin, duidelijk met de bedoeling de jongens zo snel mogelijk te laten inbur geren. Het gastgezin heeft de jongens op een gezamenlijk besloten tijdstip weer begeleid met de keuze van een eigen woning. Drie spe lers hebben hiervan het afgelopen jaar gebruik gemaakt. We zijn er in geslaagd om enkele nieuwe gastgezinnen toe te voegen aan ons bestand. Eén gastgezin heeft besloten zich voorlopig niet meer beschikbaar te stellen. Op dit moment zitten we op een aantal van 15 gastgezinnen.Allemaal geweldige mensen, die zich met hart en ziel inzetten om 'onze' jongens een echt thuis te bezorgen. Het gastgezinnenproject valt onder de verantwoordelijkheid van de studie- en begeleidingscommissie, die de uitvoerende taak heeft gede legeerd aan de Coördinator Sociaal Maatschappelijke Begeleiding AFC Ajax. Zodra de spelers prof worden gaat de begeleiding van die gastgezinnen tijdelijk over in handen van Pauline Siemers. Coördinatie. De dagelijkse coördinatie van bovengenoemde zaken is in handen van Jur Ronner. Die taak kan alleen geklaard worden in samenwerking met alle geledingen die werkzaam zijn op de Toekomst en de Amsterdam ArenA. De bereidheid tot een goede samenwerking bleek ook dit afgelopen jaar weer groot. Iers, dat op de Open Schoolgemeenschap Bijlmer (OSB) zit, is gedaald tot 16. Daarmee is de stijging van het aantal aanmeldingen op deze school tot staan gekomen. Dat verklaart, naast de toename in het aan tal spelers, tevens de stijging van het aantal scholen waar we contact mee hebben. De jongens worden begeleid door een dertiental docenten. Daarvan neemt een zevental mentoren een bijzondere plaats in. Er wordt sinds het seizoen 2002-2003 per elftal in een vaste ruimte gestudeerd. Een docent, de mentor, heeft de verantwoordelijkheid over het elftal. De mentor onderhoudt'dagelijks' contact met de trainer en de mentor van de school. De mentor houdt ook een dossier bij van elke jongen uit zijn elftal. Doordat de jongens tijd en ruimte krijgen om te studeren lukt het bij de meesten om hun normale schoolloopbaan te combineren met de Ajax-training. De scholen verdienen daarbij ook alle lof voor hun goede medewerking. Het is dankzij deze samenwerking dat Ajax in staat is om de trainingen gedeeltelijk onder schooltijd te houden. De studieresultaten over het afgelopen jaar waren opnieuw heel goed: 96,2% van de jongens is overgegaan of geslaagd. Een percentage waar de studiebegeleiding trots op kan zijn. 12 AJAX JAARVERSLAG I JULI 2004 - 30 JUNI 2005

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2005 | | pagina 14