Jong Ajax Bizarre ontknoping Na het vertrek van Marco van Basten en John van't Schip naar de KNVB kwamen John van den Brom en Fred Grim aan het roer te staan van Jong Ajax. Een week na hun aanstelling gingen de beloften lelijk met 2-1 onderuit tegen Rohda Raalte in het toernooi om deAmstel-Cup voor Ie elftal len. In de competitie ging het gelukkig vanaf het begin een stuk beter.Van wege nare gebeurtenissen, een seizoen eerder, bij de wedstrijd tegen Feyenoord op de Toekomst, moesten de eerste thuiswedstrijden afge werkt worden in een akelig lege Amsterdam ArenA. Maar ook zonder publiek werd er overtuigend gewonnen en ook in uitwedstrijden ging het goed. Het eerste puntverlies werd pas in de vijfde wedstrijd, uit tegen PSV, geleden, terwijl vervolgens ook thuis tegen Volendam gelijk werd gespeeld. Maar in het najaar stond het elftal ongeslagen fier aan kop. Door een reeks overwinningen werd die positie alleen maar ver stevigd. Bal ontploft Een curieuze wedstrijd op de Toekomst ging tegen Jong Heerenveen (4-2). Een doelpunt van de Friezen werd afgekeurd omdat de bal onderweg naar het doel ontplofte.Thomas Vermaelen had op tv gezien dat er tijdens de wedstrijd Anderlecht - La Louvière ook een bal was ontploft.'Ik wist meteen dat dit ook bij ons het geval was. En met ontplofte ballen kan nooit gescoord worden' reageerde de Belg alert. De arbiter keurde de treffer resoluut af. Van Jong Heerenveen werd eveneens gewonnen in de strijd om de Amstel Cup voor beloften teams. Het team plaatste zich met die winst voor de kwartfinale. Nog wel bovenaan Met zeven punten voorsprong op Jong Feyenoord ging Jong Ajax de winterstop in. Vanwege Koning Winter kon het team daarna maar moeizaam op gang komen.Van de geplande zes wedstrijden in de eerste maanden werden er vier afgelast. De enige competitiewedstrijd tegen Jong Utrecht werd gewonnen, de bekerwedstrijd tegen NEC-uit helaas verloren. Na de terugtrekking van Koning Winter kwam het team weer op stoom.Weliswaar werd van Jong Feyenoord in Rotterdam verloren, maar met het eind van de competitie in zicht stond de ploeg samen met de Rotterdammers weer bovenaan, maar wel met drie wedstrij den minder gespeeld. Bizar kampioenschap Het slot van de competitie kende echter een bizarre ontknoping. Jong Ajax begon punten te verspelen.Vier keer werd gelijk gespeeld. Met nog één wedstrijd te spelen had het team evenveel punten als Jong Feyenoord, maar de Rotterdammers bezaten een veel beter doel saldo. In Breda speelde Jong Ajax een fantastische wedstrijd met een mon steruitslag van 8-0 tot gevolg. Met een beter doelsaldo, een 2-0 voor sprong tegen PSV en nog maar een korte tijd te spelen leek de titel toch naar Rotterdam te gaan. Maar zie, tien minuten later kwam het ongelooflijke bericht dat PSVgewonnen had, met 3-2. Zo werd Jong Ajax toch kampioen! AJAX JAARVERSLAG I JULI 2004 - 30 JUNI 2005

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2005 | | pagina 11