REYNOLDSLOBBY strijd(je), maar hij is ook een ver liezer. Hij is niet beter gaan presteren en is uiteindelijk ver trokken bij de club, waar hij nog had moeten spelen. Eigenlijk is dus de club, zijn wij, de verliezer.' Dieptepunt De teleurstellingen schakelden zich aaneen. Met als absoluut dieptepunt de uitwedstrijd tegen Maccabi Tel Aviv.'Die hadden we met de helft van onze capaciteit moeten hebben aangekund. Er was zoveel slordigheid, zo weinig concentratie, we speelden met zo weinig flair. Het was verbijste rend. Met de hakken over de sloot gingen we naar de UEFA Cup, omdat in de laatste wed strijd de keeper van Juventus in Tel Aviv een penalty pakte.' Even kwam er een opleving, die begon bij Willem II in Tilburg. Koeman had behoorlijk ingegrepen in de opstelling. 'In zijn hart had hij dat volgens mij al eerder willen doen. Maar aan die impuls heeft hij niet eer der toegegeven. Echter, de ople ving was van korte duur, ook beïnvloed door blessures. Na de winterstop was er weer een dergelijk vermeend positief moment. De groep leek eensge zind. Er werd uit gewonnen van FC Utrecht, wat niet zo vaak was gebeurd in het bekertoernooi, en thuis van Heerenveen. Maar al snel kwam de klad er weer in en bleek de eensgezindheid vals.We speelden gelijk tegen ADO Den Haag, verloren thuis van Twente en je voelde toen al, dat het voor Ronald einde oefening was. Dat moment kwam naAuxerre toen we op tragische wijze die wed strijd uit handen gaven.' Toch nog tweede Na het vertrek van Koeman stonden drie lastige wedstrijden op de rol, waarin het duo Krol- Bruins Slot voor een moeilijke taak stond het team een impuls te geven om die wedstrijden te winnen. Dat lukte en is een com pliment waard. Vervolgens kwam Danny Blind. 'Die kende ook een merk waardige start' vindt David.'Een pak slaag tegen PSV (0-4) en toen Heerenveen-uit met weer een domper. Maar het slot van de competitie werd met zonlicht afgesloten. We begonnen de competitie met licht, toen volgde er een lange poolnacht, maar we eindigden weer in het licht. Ik lees vaak over een dramatisch seizoen, een verloren jaar.Toch denk ik dat de tweede plaats die we hebben bereikt, gezien alle omstandigheden, een geweldige prestatie is waarin Ronald zijn aandeel heeft gehad, maar ook Krol - Bruins Slot en Danny Blind. Het feit dat we altijd zijn blijven geloven in hoger dan een derde plaats heeft ons ook gesterkt en geholpen die tweede plaats te halen, die per slot van rekening vele malen meer waard was dan bijvoorbeeld winst van de KNVB-beker'. Gedenkwaardig Wot zijn voor jou de meest memo rabele gebeurtenissen van dit sei zoen? 'Dat zijn er twee' zegt David. 'Onvergetelijk vond ik het gesprek in de spelersgroep naar aanleiding van de aanvaring tus sen Zlatan en Rafael. Zlatan liet zich daarin zien als een man die rotsvast overtuigd was van zijn gelijk. Hij toonde moed en per soonlijkheid en bleef daarmee in de storm die over hem heen kwam fier overeind.Van te voren was uitdrukkelijk afgesproken dat wat gezegd werd binnenskamers zou blijven. Echter de volgende dag stond in De Telegraaf en het Algemeen Dagblad een bijna juiste weergave van het gesprek. Dat vond ik zo'n ongelooflijke domper! Er was een afspraak geschonden en dat deed veel pijn. Een tweede moment ligt op het veld. In de uitwedstrijd tegen NEC viel Maarten Stekelenburg uit.We staan slechts met I -0 voor; er is hevige druk van NEC. Lobont komt erin en moet koud in het veld een penalty onder gaan.Vanachter het andere doel zie ik Bogdan als een kat de strafschop keren. Als je beseft hoe de loopbaan van Lobont gelidtekend is door tegenspoed: ik kreeg er tranen van in mijn ogen. Hij redde voor ons uiterst belangrijke punten. Kippenvel. Daarna kreeg Bogdan, na PSV, een ongelooflijke klap, toen hij te horen kreeg dat Blind de voor keur gaf eerst aan Vonk en dan aan Stekelenburg. Zulke dingen horen bij topsport, maar ze blij ven onveranderd pijnlijk.' 8 AJAX JAARVERSLAG I JU Li 2004 - 30 JUNI 2005

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2005 | | pagina 10