Verslag Ledenraadvergadering d.d. 18 maart 2004 1) Opening De voorzitter staat stil bij het overlijden op 97-jarige leeftijd van de oud-voorzitter van Ajax, Jan Melchers.Jan leidde Ajax in de periode 1958-1964 en was het oudst levende lid. Hij verzoekt de vergadering een moment stilte in acht te nemen. 2) Mededelingen Bestuur /Directie In de ochtenduren zijn de halfjaarcijfers van Ajax bekend gemaakt over de periode juli-december 2003. Met name dankzij de transfers van Chivu, Mido en Van der Meyde, is een netto winst van 17.6 miljoen geboekt. Het totale jaarre sultaat van 2003/2004 zal lager uitvallen. Het eerste nummer van het nieuwe clubblad 'Clubnieuws' is inmiddels verschenen, en heeft een goede ontvangst gehad. Het bestuur heeft besloten om het aantal Ledenvergaderingen tot twee per jaar uit te breiden. Daarom zal op 18 mei a.s.de halfjaar lijkse Algemene Ledenvergadering worden gehouden. Gastspreker zal Louis van Gaal zijn. De supportersvereniging OFA (Onafhankelijke Fanclub Ajax) zal, in vervolg op de laatste ontmoeting in december 2003 met de Ledenraad, een bijeenkomst met haar leden uitschrijven, waarbij ook de punten van de 'Joodse identiteit' aan de orde zullen komen. Er is door John Jaakke, voorafgaande aan Ajax-Roda, een ontmoe ting gearrangeerd tussen Burgemeester Cohen en vertegenwoor digers van de supportersverenigingen. Daarna werd de wedstrijd vanaf de F-side gevolgd. Via contractontbinding is er afscheid genomen van de spelers Mofokeng,Walker en Wamberto. Passanen is verhuurd aan Ports mouth. De brandweer heeft na onderzoek laten weten dat sommige ruim tes van de ArenA na afloop van de wedstrijden vaak te vol zijn. Dientengevolge zal de controle op toegangskaarten tot bijvoor beeld de bestuursruimte strenger ter hand genomen worden. Het eerste elftal is potentieel op weg naar het kampioenschap. Het vertoonde spel was echter de laatste weken aan de zeer magere kant, maar hopelijk zal de terugkeer van enkele dragende spelers een impuls zijn om de volgende reeks met meer dominantie te spelen. Het is wederom duidelijk dat het voor spelers die van bui ten zijn aangetrokken soms (te) lang duurt voor zij in het Ajax - systeem kunnen functioneren. De aanwezigheid van een flink aantal spelers uit de eigen opleiding is daarom een zeer positieve ontwikkeling, maar daar staat tegeno ver dat daardoor de hoeveelheid routine in het elftal helaas laag is. De directie beraadt zich op het rookbeleid voor de ArenA 3) Voordracht Edwin Goedhart, clubarts van Ajax Edwin Goedhart trad aan het begin van het seizoen 2002-2003 aan als de eerste full-time clubarts van Ajax. Zijn doelstellingen zijn: Het terugbrengen van het'blessureverzuim' (van wedstrijd en trai ning), onder meer door het verlagen van het percentage terugke rende blessures Het structureren en harmoniseren van de betrekkingen met externe specialisten en ziekenhuizen Het nog intensiever begeleiden van geblesseerde spelers, met name wanneer externe behandeling noodzakelijk/gewenst is De aandacht geven aan een meer gestandaardiseerde aanpak van blessures binnen de medische staf van Ajax Het opbouwen van een meet-systeem gericht op preventief voor komen van blessures In de discussie kwamen nog een aantal punten ter sprake: Er is goed overleg tussen technische en medische staf ten aanzien de belastbaarheid van individuele spelers. Desalniettemin is het vooral bij jonge, onervaren spelers moeilijk om blessures ten gevolge van over belasting te voorkomen. De spelers zijn in principe vrij om een behandeling bij externe specia listen te zoeken. Dit vindt in de algemeen plaats in goed overleg met de medische staf van Ajax. In recente publicaties is de indruk ontstaan dat het aantal blessures bij Ajax hoger zou zijn dan het gemiddelde. In deze statistieken is echter een aantal (top-)clubs uit de Eredivisie niet opgenomen, en inderdaad is het aantal blessures bij de clubs in de Eerste Divisie lager omdat zij een minder intensief speelschema hebben. Bovendien is het de vraag hoe de verschillende clubs hun langdurig geblesseerden in de cijfers meenemen. 46 AJAX JAARVERSLAG I JULI 2003 - 30 JUNI 2004

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2004 | | pagina 48