Jj Verslag Najaarsledenvergadering El d.d. 13 november 2003 1) Opening Aanwezig zijn 91 werkende leden en 18 donateurs. De voorzitter opent de vergadering en vraagt om een minuut stilte voor de leden, die Ajax in het afgelopen jaar ontvielen: Joop Sebus, Karei Kamlagjohn Roeg en voormalig lid Karei Kraamwinkel. 2) Ingekomen stukken Er is een brief ontvangen van de heer Spijkerman inzake de timing van de muziek bij thuiswedstrijden van Ajax. De directie belooft naar een oplossing te zoeken. 3) Verkiezing 8 leden van de Ledenraad Alle aftredende leden (de heren Bosschieter, Geestman, Ligthart, Lou- wers, Middendorp,Van Oevelen, Schoenaker en Timman) worden bij het ontbreken van tegenkandidaten herkozen. 4) Verslag uitgebracht door het bestuur over de gang van zaken in het verenigingsjaar 2002-2003 (jaarverslag van het secretariaat waarin een verslag wordt opgenomen over de werkzaamheden van de Leden raad) De heer Vos informeert naar de rol van de overheid bij de bepaling van de capaciteit van de supportersvakken bij uitwedstrijden. De heer Van Eijden legt uit dat de overheid daar niets mee van doen heeft, het KNVB-voorschrift bepaalt dat de capaciteit 5% dient te zijn van de totale stadioncapaciteit. Op de vraag wanneer de overheid de mel dingsplicht invoert voor mensen die een stadionverbod hebben, ant woordt de heer Van Eijden dat dit politiek helaas nog niet haalbaar is. De voorzitter gaat in op de zaken die in de vorige ALV in november 2002 aan de orde zijn geweest inzake het beleid van de vereniging ten aanzien van de leden. Er komt ingaande mei 2004 een extra ALV, er zal een nieuw verenigingsblad 'Ajax Clubnieuws' verschijnen en het toela tingsbeleid van nieuwe leden wordt onder de loep genomen door een klankbordgroep, bestaande uit de heren Vos, Ellerbroek, Geestman, De Roever, Henrichs en Jaakke. Om het contact tussen de Ledenraad en de leden te vergemakkelijken is er bij de komende thuiswedstrijden een tafel in het ledenrestaurant gereserveerd, waar een afvaardiging van de Ledenraad beschikbaar is. 5) Rekening en verantwoording uitgebracht door het Bestuur als bedoeld in artikel 27 lid 2 van de statuten (jaarverslag van de penning meester over het boekjaar 2002-2003) De heer Van Eijden geeft een toelichting op de jaarrekening 2002- 2003 van de NV Ajax, die juist vandaag is uitgebracht en positief door de buitenwereld is ontvangen. Er is een operationele winst geboekt onder andere door de inkomsten van de UEFA Champions League en de stappen ondernomen op het gebied van de kostenbeheersing. Bovendien had Ajax in het daaraan voorafgaande jaar extra afschrijvin gen op de deelnemingen genomen. De transfermarkt kwam in de zomer van 2002 laat op gang zodat de inkomsten van verkochte spe lers in dit boekjaar vielen. Constante inkomsten zijn de 42.200 sei zoenskaarten en de inkomsten van de sponsoring. Voor het Nederlandse voetbal zijn de punten die men in de UEFA Champions League behaalt van groot belang voor het aantal plaatsen dat een land wordt toegewezen. De UEFA Cup krijgt een nieuw for maat met eerst een KO- ronde en daarna een poule van 8 x 5 ploe gen. Het bestuur en de directie zijn van mening dat Ajax in financieel opzicht een van de meest gezonde topclubs is. Op verzoek van de heer Vos geeft de heer Van Eijden een toelichting op het internationale vergoedingssysteem voor jeugdspelers. In Nederland bestaat het zogenaamde Poolreglement, het vereffening fonds van de KNVB. Dit is een van de redenen waarom spelers indien mogelijk op een (nog) jongere leeftijd naar Ajax gehaald moeten wor den. De heer Waldeck is van mening dat de scouting op mondiale basis zou moeten worden uitgebreid. De heer Van Eijden antwoordt dat dit in feite al gebeurt via de technische samenwerkingsverbanden met buitenlandse clubs. 6) Verslag van de Financiële Commissie met inachtneming van artikel 27 lid 3 van de statuten De heer Timman deelt mede dat de commissie een goed overleg met de directie en het bestuur heeft gevoerd en stelt tijdens de vergade ring voor om décharge te verlenen aan het bestuur voor het gevoerde financiële beleid. De vergadering gaat hiermee akkoord. 7) Rondvraag De heer De Groot merkt op dat de verstaanbaarheid in de Amster dam ArenA te wensen overlaat vanwege het geproduceerde geluidsni veau van de muziek. De heer Van Westerloo refereert aan de afschuwelijke spreekkoren vanuit de harde kern van de diverse supportersgroepen, vooral de antisemitische uitlatingen. Hij vraagt het bestuur (en de directie) een standpunt in te nemen. De voorzitter antwoordt ook zeer ongelukkig te zijn over de gang van zaken. Ajax verwerpt de Joodse identiteit, maar helaas voelt de F-side dit aan als een geuzennaam en is nog niet erg welwillend om mee te werken. De officiële supportersvereniging distantieert zich hier duidelijk van. De heer Jansen oppert dat Ajax het veld moet verlaten wanneer de spreekkoren de spuigaten uitlopen.Wat is de houding van de KNVB? De heer Jansen vraagt of het jaarverslag en het nieuwe clubblad ook aan de donateurs kunnen worden toegezonden. Dit wordt toegezegd. De heer Renkema mist de verslagen van de amateur-afdeling. Ajax Life is geen orgaan van Ajax en heeft een eigen beleid. Op een vraag van de heer Vos bevestigt de heer Van Eijden dat er door de KNVB aandacht zal worden besteed aan de herdenking van 50 jaar betaald voetbal. De heer Van Mourik prijst de ontwikkeling van het eerste elftal en is blij met de betrokkenheid van vele prominente oud-voetballers bij Ajax. 44 AJAX JAARVERSLAG I JULI 2003 - 30 JUNI 2004

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2004 | | pagina 46