Verslag Jaarlijkse Ledenraadvergadering d.d. 20 oktober 2003 1) Verslag van het bestuur over de stand van zaken binnen de vereniging Ajax De volgende stukken zijn ter beschikking gesteld aan de vergadering: a. Jaarverslag van het secretariaat over het verenigingsjaar 2002/2003 b. Jaarverslag van de penningmeester over het boekjaar 2002/2003, de balans, de verlies winst rekening, de toelichting op de balans, de waarderingsgrondslagen. De penningmeester geeft een korte toelichting. 2) Verslag van de financiële commissie over haar werkzaam heden De heer Timman deelt namens de commissie mede dat er overleg is geweest tussen de penningmeester, de heer Blocks, en de financiële commissie. Op 18 maart 2003 zijn de halfjaarcijfers gepresenteerd en op 20 oktober 2003 zijn de jaarcijfers met de directie besproken. De vergadering verleent het Bestuur décharge voor het gevoerde financiële beleid. 3) Vaststelling begroting 2003-2004 De directie geeft een korte toelichting. Ajax heeft weliswaar in het afgelopen seizoen opnieuw een verlies geleden, maar er zijn nu goede vooruitzichten. Het operationele resul taat gaat de goede kant op, met name door de resultaten in de UEFA Champions League. Ook de resultaten van de transfers zullen een positieve bijdrage opleveren. Er zijn in het afgelopen jaar extra afschrijvingen genomen op de deel names in Ghana en België, waardoor ook daar het operationele resul taat in het komende jaar in de plus zal komen. Er zijn reeds 42.400 seizoenkaarten verkocht, en ook de kostenbespa ring binnen de NV zal een positieve invloed hebben. De Ledenraad deelt mede verheugd te zijn met deze ontwikkeling en wenst de directie succes met het voorgenomen beleid 4) Mededelingen Bestuur Er is een klankbordgroep gevormd die zich zal buigen over het toelatingsbeleid van nieuwe leden. Het bestuur komt t.z.t. met een voorstel naar de Ledenraad. De RvC bestaat zoals bekend uit 5 leden, te weten 3 bestuursle den en 2 externe commissarissen. De heer John de Mol heeft aan gegeven niet voor herverkiezing beschikbaar te zijn. De beslissing over de opvolging zal binnen enkele dagen vallen. Het bestuur geeft een toelichting over de procedure rondom de benoeming van Louis van Gaal in de functie van Technisch Direc teur, als opvolger van Leo Beenhakker. Er was geen sprake van grote tijdsdruk en de directie heeft der halve ruim de tijd genomen een opvolger te vinden. De Ledenraad laat weten tevreden te zijn over de keuze en de gevolgde procedure. 5) Presentatie hoofd opleidingen Op I februari 2003 heeft Danny Blind de functie van Hoofd Opleiding overgenomen van Kees Zwamborn. Hij combineert deze functie met het trainen van de A l,de niet-voetbaltechnische zaken heeft hij zo veel mogelijk overgedragen. De elftallen zijn opgedeeld in units, elke unit heeft een coördinator, waardoor de communicatielijnen korter zijn. Blind heeft de A - en B - junioren onder zich, Maarten Stekelenburg de C- en D I - junio ren en Patrick Ladru de overige elftallen. Wat kan Ajax de jeugd bieden, waar onderscheiden wij ons? Dit wordt steeds moeilijker, andere BVO's komen in sneltreinvaart dichter bij Ajax. Het gaat vooral om de kwaliteit van de scouting, de trainers en de leiders. Er moet bij de trainers een goede mix aanwezig zijn van kwa liteit en liefst een Ajax-verleden, en er moet een goede onderlinge communicatie zijn. Een verandering is de uitbreiding van de onderbouw met een extra E - en D - team. Belangrijk is de samenwerking met het H.E.T., de vertegenwoordiging van de amateurclubs in Amsterdam. Ten aanzien van het speel-systeem: er wordt met uitzondering van de jongste ploegen overal 3-4-3 gespeeld. Na de succesjaren van de 90-er jaren viel er een gat ten aanzien van de doorstroming naar het eerste elftal. Inmiddels zijn we weer op de goede weg, er zijn 10 spelers doorgestroomd in 3 jaar. Op een vraag ten aanzien van de onderbouw, meldt Blind dat eventu eel na 2 jaar afscheid wordt genomen van spelertjes, die in hun ont wikkeling stagneren. Hoe gaat het met het opleiden van verdedigers? Natuurlijk wil Ajax verdedigers opleiden, er moet wellicht scherper naar de specifieke eigenschappen gekeken worden. Danny Blind merkt hierbij op dat onze eisen hoog zijn, daar de verdedigers ook technisch goed onder legd moeten zijn. AJAX JAARVERSLAG I JULI 2003 - 30 JUNI 2004 43

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2004 | | pagina 45