Verslag Ledenraadvergadering d.d. 23 september 2003 I) Mededelingen Bestuur Er zal voor de leden een informatieblad 'Ajax Clubnieuws' worden gemaakt. De redactie wordt gevormd door de heren John Jaakke.Tijn Middendorp, Jaap Ellerbroek en Jacob Bergsma. Het uitgangspunt is om in januari 2004 te starten. De heer Leo Beenhakker heeft zijn functie van Technisch Direc teur neergelegd. De directie is in de afrondingsfase van de procedure om een opvolger te benoemen. Naar verwachting zal in het eerste kwartaal van 2004 meer duide lijkheid komen over het lopende onderzoek van de FIOD. De klankbordgroep Toekomst' is na overleg met de betrokkenen opgeheven. Er kwamen de laatste tijd nog maar zeer weinig punten ter bespreking op tafel. Ter gelegenheid van het afscheid van Michael van Praag als voorzit ter van Ajax zal voor de buitenwereld een seminar georganiseerd worden. Onderwerpen: wijziging van de spelregels (inleiders Van Basten en Blankenstein), de toekomst van het voetbal (Rumenigge en Van Eijden) en voetbalvandalisme (Bakker en Pieloor). De berichten in de pers over mogelijk bedenkelijke praktijken (ook bij Ajax) bij het aantrekken van spelers uit Afrika hebben de directie buitengewoon verbaasd. Ajax heeft nooit de reglementen overtreden. De onjuiste publica ties zijn uiteraard vervelend, de directie heeft aan de redactie van Netwerk tevergeefs om rectificatie gevraagd. Door een uitspraak van de NMA moeten deTV-rechten in de toekomst door de clubs individueel worden gecontracteerd. Het collectieve contract van de ENV is niet meer toegestaan. Het formaat van de UEFA Champions League is veranderd. De 2e pouleronde is vervangen door een K.O.-ronde. De UEFA heeft het voornemen om het speelschema voor de UEFA-beker met ingang van 2004-2005 te veranderen. Er komt een voorronde gebaseerd op K.O., daarna worden er 8 poules van 5 ploegen gevormd. De UEFA wil in 2004 een Europees licentiesysteem introduceren. De bedoeling is dat clubs met een onvoldoende financiële huishou ding van Europees voetbal zouden kunnen worden uitgesloten. De vraag blijft of men t.z.t. de moed heeft om dit systeem werkelijk toe te passen Chivu leek bij de aanvang van het seizoen verkocht te zijn aan AS Roma. Omdat de bankgarantie niet rond kwam, is ingestemd met een ver huur tot I januari 2004, zodat meer tijd beschikbaar is om de financiën te regelen. Er zijn 42.000 seizoenkaarten verkocht. Omdat het vak voor de supporters van de tegenpartij volgens de voorschriften van de KNVB naar 5 is vergroot, zijn er nog maar weinig plaatsen beschikbaar voor de losse verkoop. 2) Medelingen Ledenraad Arthur Smolders heeft aangegeven zijn functie als woordvoerder van de Ledenraad te willen neerleggen. Jaap Ellerbroek is gekozen als voorzitter van de Ledenraad. 3) Presentatie Ronald Koeman Het selectiebeleid is gericht op een dubbele bezetting per positie in het elftal. Nieuwe spelers moeten in 2 jaar een basisplaats kunnen afdwingen. Wanneer aanvulling van de groep gewenst is, wordt eerst naar de eigen opleiding gekeken. Bij de buitenlandse spelers integreren sommigen gemakkelijker dan anderen. Feitelijk zou je daar bij de scouting al rekening mee moeten houden, maar dat is niet eenvoudig te realiseren. Bij zijn aantreden miste Koeman vooral een organisatie in de verdedi ging. De traditionele speelwijze van Ajax is mooi voor het oog, maar soms tegen sterke teams ook de moeilijkste om resultaten mee te halen. Daarom is flexibiliteit in de speelwijze gewenst. Voor de opstelling maakt de trainer per wedstrijd een afweging en hij gaat niet bij voorbaat uit van elf vaste spelers. Concurrentie binnen de groep is goed. Op een vraag naar de taalproblemen van een groep met zoveel natio naliteiten, zegt Koeman dat dit inderdaad wel eens moeilijk is, maar dat het niet zozeer de interne communicatie betreft, maar vooral de verschillende culturen. Dikwijls gaat het meer om leiderschap dan om taal. 42 AJAX JAARVERSLAG I JULI 2003 - 30 JUNI 2004

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2004 | | pagina 44