psv: Wat was voor jullie cruciaal wat betreft het kampioenschap ken ik al vanaf de D2 en heb ik altijd een jongen gevonden met een gigantische inzet en ik vind het nog steeds jammer dat hij er niet meer bij is. Met zijn rushes, vele assists en behoorlijk veel doelpunten was hij een erg belangrijke speler.' Dé van Minden 'Ik noemde hem altijd een vlagineuse voet baller. Bij vlagen was hij grandi oos, bij vlagen was hij waarde loos.' Henk Buhre 'Er werd onmid dellijk gezegd:de vervangers staan klaar.We zijn nu een jaar verder. Maar ik vind dat dat niet is uitgekomen. Ze doen hun best, maar Escudé vind ik qua niveau een klasse minder en per wed strijd maakt hij een Frank de Boer-foutje, wat je doelpunten kost. Opbouwend vind ik hem wel goed, maar verdedigend laat hij te veel steken vallen. Grygera speelt meer achteruit dan voor uit en bij Ajax moet je juist de aanval ondersteunen en niet con stant achteruit spelen, dan gaat het spelniveau in mijn ogen achteruit.' Dé van Minden 'We missen een breker als Jan van Halst. We missen een sportieve harde beul, daardoor vallen er gaten in de kaas.' Joop de Vries 'Ik vind dat Galasek dat heel goed opvangt.' Dé van Minden 'Die is te lief' Joop de Vries 'Ik ben het daar niet mee eens. Hij kan ook uitde len. Als je hem zo eens volgt, dan zie ik een jongen die het midden veld in zijn geheel beheerst en daarbij ook uitdeelt, als het moet.' Henk Buhre 'Maar je wilt toch het Ajax-spel zien. Dat heb ik zo verschrikkelijk gemist.' Joop de Vries 'Maar zijn we niet teveel verwend. We hebben een ideaalbeeld vanuit het verle den en verheerlijken dat en dan kan het al gauw tegenvallen. Ook vroeger waren er periodes dat het minder ging, omdat er min dere spelers voorhanden waren. Het is altijd een golfbeweging.' Daar is iedereen het mee eens. Joop de Vries'Maar dat kan nooit een heel seizoen.' Als ik vraag naar een beoordeling van de spelers, dan vindt ieder een hetzelfde: Lobont, Maxwell, Heitinga, Galasek, Pienaar, Mitea en met enige aarzeling ook Zlatan hebben voldaan. Dé van Minden 'Ik vond De Ridder ook goed, maar mijn favo riet was Wamberto.' Dé van Minden voegt eraan toe: 'Ik vind wel dat er teveel natio naliteiten in een selectie ver tegenwoordigd zijn. Het geeft teveel spraakverwarring.' Henk Buhre 'Ik moet er niet aan denken dat Cruijff zijn zin krijgt met zijn idee dat je elftal op zijn minst uit 6 of 7 nederlan- ders moet bestaan. Het niveau in Nederland holt achteruit. Dus om op niveau te blijven moet je wel toppers halen uit het buiten land.' Joop de Vries'Ik ben het niet met je eens.Johan drukt zich wat extreem uit, maar bij zo'n maat regel dwing je jezelf om je eigen opleiding te verbeteren. Waar koop je een goede buitenlander, die te betalen is?' Ajax is meer dan het eerste elf tal. Dus vraag ik naar een beoor deling van Ajax als vereniging. Henk Buhre 'Je moet een bezoeker van de Toekomst zijn om meer gevoel voor de club te hebben. Ik vind het heel goed dat er oud-spelers aan het werk zijn.' Joop de Vries'Je kunt niet anders dan tevreden zijn over de jeugdopleiding. Er stroomt behoorlijk wat door.' Dé van Minden 'Ik ben zeer tevreden over het bestuur. Zeker over Jaakke: hij staat met vier benen midden tussen deAjacie- den.' Dé van Minden 'Ik vind hem ook grandioos, maar we hebben nog iemand, harder dan hij, er naast nodig.' Joop de Vries 'Laten we trou wens niet te veel het seizoen ervoor overschatten.Als je kijkt naar de Champions League, dan hadden we ook over geluk niet te klagen.We kwamen toen een ronde verder dank zij het falen van Olympique Lyon tegen Rosenborg.Afgelopen seizoen was dat geluk er niet.' Henk Buhre 'Ik vind het toch gek, dat ik niet een echt grote blijdschap voelde toen we kam pioen werden. Het deed me veel minder dan anders. En dat komt toch doordat we een weinig sprankelend seizoen kenden; ook de meeste wedstrijden die we wonnen, werd er niet goed gespeeld.' Joop de Vries 'Ik vind een kampioenschap nooit armoedig. Dat is altijd iets om trots op te zijn.' Henk Buhre 'De 2-1 thuis tegen Dé van Minden en Joop de Vries stemmen hier direct mee in. Joop de Vries'Gaat die bal van Vennegoor of Hesselink erin, sta je met 0-2 achter en dan is het waarschijnlijk gebeurd. Het zit hem altijd in de details.' Dé van Minden 'Vroeger won of verloor je het kampioenschap tegen de kleintjes, maar nu waren juist de wedstrijden tegen PSV doorslaggevend.' Joop de Vries 'Het hielp ook dat wij ons helemaal konden focussen op de competitie. Euro pees telden we niet meer mee en we lagen ook al gauw uit de Amstel Cup.' Dé van Minden 'De wedstrijd tegen AZ thuis is me overigens het meest bijgebleven. Dat was een topper.Waarom kan het niet altijd zo?' AJAX JAARVERSLAG I JULI 2003 - 30 JUNI 2004

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2004 | | pagina 18