'Een kampioenschap is nooit armoedig' Een tafelgesprek met leden We werden kampioen, maar hoe beleefden jullie het seizoen? Dé van Minden 'Op een gege ven moment zag ik het absoluut niet meer zitten. In het voorjaar. We bleven maar punten verspe len. Ik dacht: we gaan eraan. We speelden ook zo slecht, zielloos. En tot mijn verwondering en blijdschap, superblijdschap, zijn we toch kampioen geworden.' Joop de Vries'We hadden gelukkig al een enorme voor sprong opgebouwd.' Henk Buhre'De concurrentie hielp een handje mee. Maar wat mij opviel en ook stoorde was dat er niet des Ajax werd gespeeld. Als je met 1-0 voor kwam vond de technische staf dat al aardig, want als de tegen stander wat ging drukken werd een spits gewisseld voor een achterhoedespeler en werd er zwaarder verdedigd.Vroeger ging je juist bij een voorsprong er nog meer tegenaan om tot een nog ruimere voorsprong te komen.' Introductie van de deelnemers: Joop de Vries. Al vijftig jaar lid.Werd lid op zijn twaalfde na proefwedstrijden. Daarvoor voetbalde hij al bij Wilhelmina in Den Bosch, waar hij toen met zijn ouders woonde. Doorliep de gehele jeugdoplei ding, maar was net niet goed genoeg voor het eerste. Speelde wel jaren in elftallen er net onder. Vormde op zijn veertigste met anderen, zoals de gebroeders Grootenboer een elftal dat als eerste op zaterdag ging spelen en speelde tot voor een aantal jaren nog in het veteranenteam, Zaterdag 4. Als trainers maakten vooral Ger Stroker, die met poppen oefende, Bob Haarms, Cees Groot en Jany van de Veen grote indruk. Hij traint nog steeds en doet af en toe nog mee met het vierde. Dé van Minden. Slechts sinds kort lid, maar al vanaf zijn tiende trouw supporter. Voetbalde zelf bij Wilhelmina Vooruit. Via de bevriende Jan Potharst bij WA beland. Tijdens de oorlog wedstrijdsecretaris, maar bedankte toen bleek dat de voorzitter NSB'er werd. Later nog gespeeld bij Arsenal, maar ondertus sen altijd naar Ajax. Pikant detail: oud-elftalspeler Nederlands elftal, dat wil zeggen van Nederlandse emigranten in Canada! Henk Buhre. Lid sinds 2000. Vanaf 1960 suppor ter. Zag als jochie van Amsterdam West Blauw Wit - Ajax in het Olympisch Stadion en toen sloeg de vonk over en was voor altijd de rood-witte liefde geboren. Voetbalde vanaf zijn elfde tot zijn twintigste bij Swift en daarna als werknemer bij het team van wat eerst de Twentsche Bank en later de ABN AMRO werd. Voetbalde tot zijn vijftigste. Corrigeert het jaarverslag. Joop de Vries'Ik denk ook dat dat te maken heeft met het spe lersmateriaal wat je had.Veel jeugd, maar gebrek aan routine. Je miste dragende spelers. Het vertrek van Chivu en Van der Meyde was een grote aderlating. De rust en gedrevenheid, de lei dinggevende capaciteiten van Chivu en het voortdurende gevaar op rechts van Andy, dat scheelde een slok op een borrel.' Henk Buhre 'Eigenlijk was het behoorlijk verrassend dat Chivu op zo'n jonge leeftijd zo bepa lend was.Andy van der Meyde Van links naar rechts: Henk Buhre, Joop de Vries, Klaas Vos en Dé van Minden AJAX JAARVERSLAG I JULI 2003 - 30 JUNI 2004 15

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2004 | | pagina 17