Amateurs i< ifV. -4X'< s.,é «fc ^MÉtolljl Een knappe prestatie in onze historie binnen te halen. Op het Leidseplein werden spelers, trainers, medische staf en anderen massaal toegejuicht.Vooral het feit dat het op het Leidseplein kon zijn gaf een extra dimensie voor de club, spelers en supporters. Het was niet het enige succes waarmee Ajax kon pronken. Ook Jong Ajax Korte terugblik Spelen voor je plezier, dat doen alle vier de elftallen van de amateur afdeling. Maar ze willen ook winnen, want het blijft Ajax. De meeste aandacht gaat uit naar het eerste team, dat behoorlijk wat publiek trekt en uitkomt in de hoogste afdeling. Het is knap dat ze zich weten te handhaven. De eerste seizoenshelft verloopt moeizaam maar na de winterstop komt de jonge ploeg onder leiding van trainer Bob de Klerk op dreef. Uit de laatste twaalf duels worden 22 punten behaald. Met 30 punten wordt weliswaar niet het linkerrijtje gehaald, maar is behoud wel verzekerd. Het Amstel Cup-toernooi wordt bereikt door bij eerste vier te eindi gen tijdens een plaatsingstoernooi. Begon op zijn 18e pas te voet ballen. Daarvoor was tennis zijn favoriete sport. Hij speelde een halfjaar bij AFC, verhuisde vanwege een studie economie naar Groningen en speelde daar bij VWO en als amateur in het tweede elftal van FC Groningen. Al weer twaalf jaar maakt hij deel uit van het eerste team van de zaterdagafdeling. Onder Dirk de Groot begon hij in de hoofd klasse; daarna leek het team wel opVolendam: het pendelde heen en weer tussen hoofd- en eerste klasse.Vorig seizoen was dat hoofdklasse. 'Ik herinner me niet meer op welke plaats we eindigden; het belangrijkste was dat we er in bleven. Dat is volgens mij een knappe prestatie, omdat we tegen teams speelden van jongens die betaald worden, terwijl bij ons slechts sprake is van onkosten vergoeding. Wij zijn echte ama teurs en spelen louter voor ons plezier, die ook willen winnen. Bovendien is het spel in de hoofdklasse behoorlijk fysiek, ter wijl wij het meer van techniek moeten hebben,Ajax-eigen. En wij hebben gemiddeld gesproken een jonger team. Daar komt bij dat iedereen altijd per sé van Ajax wil winnen; niet af wil gaan. De eerste helft van het seizoen was een gewenningsproces.Aan het eind van het seizoen ervoor waren wat jongens weggegaan naar clubs die betalen.We moesten nieuwe jongens inpas sen. Gaandeweg raakten we steeds beter op elkaar ingespeeld en kwamen de punten. Een belangrijke bijdrage heeft Jos Geysel geleverd als inspanningsfy sioloog. Het gericht, wetenschap pelijk schaven aan de conditie wierp duidelijk zijn vruchten af: we werden conditioneel beter. Mede daardoor kenden we een tweede seizoenshelft met een reeks van 9 overwinningen, met slechts één doelpunt tegen. Afgaande op de 2e helft zouden we bij de bovenste twee van de ranglijst geëindigd zijn. Niet onvermeld mag blijven dat we in Bob de Klerk een goede trainer hebben. Ik ben toch ver wend wat trainers betreft: Spitz Kohn, Dirk de Groot, Edmund Claus, Piet Buter, Cor Jager, maar zeker Bob de Klerk bewijst zijn waarde door van de spelersgroep een hecht collectief te smeden. Hij eist veel, maar geeft ook veel. Een sleutelwedstrijd was de bekerwedstrijd tegen ZAP, een zondagseersteklasser. Die won nen we in noodweer met 9-0. Dat gaf zo'n kick, dat een soort roes van onoverwinnelijkheid over ons kwam. Voor mezelf vond ik Sparta Nij- kerk-uit de leukste wedstrijd. Er stond daar een groot bord met de tekst:'Sparta Nijkerk steunt Feyenoord'. Dat inspireerde me zeer; ik speelde voor het eerst op het middenveld; we wonnen met 1-2, waarbij ik de beide doelpunten voorbereidde. Grandioos was ook dat we voor de Amstel Cup het finaleweek end haalden. In de districten wer den de voorrondes gespeeld; de winnaars kwamen tegen elkaar uit in een finaleweekend. De beste vier mochten meedoen aan de grote Amstel Cup dit seizoen. Daar hoorden wij ook bij. En zodoende speelden we in de eerste ronde laatst thuis tegen FC Zwolle. Helaas bekerden we niet verder, hoewel we er dichtbij zaten.' Aan het slot van ons gesprek vraag ik Mark naar het belang van de amateur-afdeling. 'In de eerste plaats is het een mooie verwijzing naar hoe Ajax is ontstaan, naar de eerste vijftig jaar van de club. In de tweede plaats komen voetbalplezier, trots voor de club en de wil tot win nen samen. Het is een vangnet voor ex-profs, het vormt een kader voor diverse functies binnen de vereniging. En ik beschouw ons als ambassadeurs van de club in de provincie.We nemen ook altijd vaantjes, pos ters en spelerskaarten mee.' Interview Mark Geestman Aanvoerder Zaterdag I AJAX JAARVERSLAG I JULI 2003 - 30 JUNI 2004

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2004 | | pagina 16