'Een debuut in het eerste is een Gastgezinnenproject Dit project beantwoordt volledig aan haar doelstelling. Het bevalt de meeste spelers nog steeds zeer goed in de gastgezinnen. Een aantal spelers heeft het gastgezin verlaten omdat zij op eigen benen zijn gaan staan of omdat zij de Ajax-opleiding verlaten hebben. Ook dit jaar zijn er twee buitenlandse jongens toegelaten tot de jeugdopleiding. We zijn er in geslaagd om één nieuw gastgezin toe te voegen aan ons Gastgezin Van Asselen met links Tom de Mul en Gideon de Graaf bestand. Op dit moment zitten we op een aantal van 17 gastgezinnen. Allemaal geweldige mensen die zich met hart en ziel inzetten om 'onze' jongens een echt thuis te bezorgen. Het gastgezinnen project valt onder de verantwoordelijkheid van de studie- en begeleidingscommissie, die de uitvoerende taak heeft gede legeerd aan de Coördinator Sociaal Maatschappelijke Begeleiding Ajax. Zodra de spelers prof worden gaat de begeleiding van die gast gezinnen tijdelijk over in de handen van Pauline Siemers. Coördinatie De dagelijkse coördinatie van de bovengenoemde zaken is in handen van Jur Ronner. Die taak kan alleen geklaard worden in samenwerking met alle geledingen die werkzaam zijn op de Toekomst en de Amster dam ArenA. De bereidheid tot een goede samenwerking bleek ook dit afgelopen jaar weer groot. Vervoer van de A t/m DI elftallen Alle spelers worden op de trainingsdagen van school opgehaald en na de training naar huis gebracht. Alleen op die wijze is het mogelijk om de trainingen op tijd te laten beginnen en de jongens met een mini mum aan tijdsverlies weer thuis te laten komen. Dit vergt een inge wikkelde organisatie die door de firma Garskamp met veel inventi viteit wordt uitgevoerd. Dagelijks rijden er 19 busjes rond om de spelers van allerlei plekken op te pikken en op tijd af te leveren op de Toekomst. Met een voor iedereen bekende verkeersprobleem is dit een hels karwei. Interview Danny Blind Hoofd Jeugdopleiding A Is je let op het aantal kam- #\pioenschappen zou je tevreden moeten zijn, maar gelet op de doelstelling van de oplei ding zijn we pas echt kampioen als er spelers doorbreken naar het eerste elftal. Kortom: het debuut van een speler is een kampioenschap. Het klinkt kli nisch, maar het gaat niet om de elftallen, maar om de individuen. De doelstelling is om de door stroming van individuele spelers naar het eerste in gang te houden of liever nog te vergroten. Met Tom de Mul - die nog A-junior is - is dat vorig jaar gelukt. De laatste jaren zijn er gelukkig nog al wat doorge stroomd, velen vervroegd.Van de lichting 1982: Stekelenburg, Pie- naar en Obodai; van de lichting '83 Van der Vaart en Heitinga; Sneijder, De Jong en De Ridder 12 AJAX JAARVERSLAG I JULI 2003 - 30 JUNI 2004

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2004 | | pagina 14