Jeugd Heitinga, Wesley Sneijder en Nigel de Jong. Daarnaast hebben dezeTalentendagen ook zeker een belangrijke functie op het gebied van Public Relations. De viering van de 104e verjaardag van de club vond op 20 maart wederom plaats in 'Frankendael Party Centrum' in Amsterdam. Evenals vorig jaar viel Korte terugblik Zes jeugdteams gaan Ajax I als kampioen voor: de AIB2, DID2, EI en FIDe AI doet dat in de Amsterdam ArenA door een 5-2 over winning op Feyenoord. De D2 van trainer Heini Otto vestigt een clubrecord: er wordt geen enkele keer verloren en in 22 wedstrijden worden maar liefst 164 doelpunten gemaakt, met slechts 6 doelpun ten tegen. Hedwiges Maduro, verdediger van de Al, wordt tot Talent van het Jaar uitgeroepen. De aanvoerder van het kampioensteam is trots:'Zelf vond ik dat Urby Emanuelson het ook wel had verdiend, maar ik ben blij met deze prijs: een fantastisch einde van een mooi seizoen.' De trainersstaf wordt uitgebreid: Heini Otto keert terug van wegge weest na Haarlem en ziekte en Sonny Silooy wordt nieuw aangetrok ken. Zowel de E'tjes als de D'tjes worden met een derde team uitge breid. Studie en begeleiding Samenstelling Studie- en Begeleidingscommissie: Dick Karremans (voorzitter) Max Maarschalkerweerd I key Waas JaapTielenburg Ton Tielenburg Rob Ombre Jur Ronner (Coördinator Sociaal Maatschappelijke Begeleiding Ajax) Studiebegeleiding De studiebegeleiding vindt plaats op de Toekomst als onderdeel van het normale trainingsprogramma, vier dagen in de week op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdagmiddag.Voor de A t/m DI elftallen van 15.00 uur tot 19.00 uur. Op dinsdag en donderdag is er voor de A-elf- tallen en de BI een extra training, waardoor zij op die dagen al om 14.00 uur starten. We hebben dit jaar de DI (onder 13) ook toegevoegd aan de studie begeleiding, omdat het overgrote deel van de jongens inmiddels op het voortgezet onderwijs zit. Dit jaar is het aantal spelers dat deelneemt aan de studiebegeleiding 105. Het aantal scholen waarover zij verdeeld zijn is iets gestegen tot 60. Het aantal jeugdspelers dat op de Open Schoolgemeenschap Bijl mer (OSB) zit is gestegen tot 22. Daarmee is de school ver uit de grootste 'leverancier' van de Ajax-jeugd. De jongens worden begeleid door een dertiental docenten. Daarvan nemen een zevental mentoren een bijzondere plaats in. Er wordt sinds vorig jaar per elftal gestudeerd in een vaste ruimte. Een docent, de mentor, heeft de verantwoordelijkheid over het elftal. De mentor onderhoudt'dagelijks' contact met de trainer en de mentor van de school. De mentor houdt ook een dossier bij van elke jongen uit zijn elftal. Doordat de jongens tijd en ruimte krijgen om te studeren lukt het bij de meesten om hun normale schoolloopbaan te combineren met de Ajax-training. De scholen verdienen daarbij ook alle lof voor hun goede medewerking. Het is dankzij deze samenwerking dat Ajax in staat is om de trainingen gedeeltelijk onder schooltijd te houden. De studieresultaten over het afgelopen jaar waren nog beter dan het vorige seizoen: 98,2 van de jongens is overgegaan of geslaagd. Een percentage waar de studiebegeleiding trots op kan zijn. Het beleid om ook alle buitenlandse jongens regulier onderwijs te laten volgen heeft geresulteerd in het afschaffen van het ochtendpro gramma op de Toekomst, zoals dat de afgelopen jaren plaatsvond. Aan getekend moet worden dat dit ook komt door het feit dat de laatste lichting buitenlandse spelers voornamelijk aangetrokken werd uit Bel gië. De OSB heeft hierin een cruciale rol gespeeld. De school is er in geslaagd onze Belgische jongens goed op te nemen. Ook dit jaar zijn er weer een aantal Belgische jongens geslaagd voor een vmbo, havo en vwo-diploma. Helaas is er één kandidaat gezakt voor zijn havo-exa men. AJAX JAARVERSLAG I JULI 2003 - 30 JUNI 2004

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2004 | | pagina 13