"WCfos «Vfli/ffo In de eerste wedstrijd tegen Vitesse werd de toon gezet voor een suc cesvol seizoen. was de evaluatie na afloop van de wedstrijd, waar John en Marco me volledig bij betrokken. Ook niet verwonderlijk: ik heb een behoorlijk balletje getrapt natuurlijk. Op de wedstrijddagen deden we het volledig met zijn drieën.Tij dens de wedstrijden had ik uiteraard geen invloed op bij voorbeeld de wissels. Dat was hun pakkie aan en daar hield ik me buiten. Wat in de media bekend was dat Van 't Schip en Van Basten op volkomen gelijkwaardige wijze samenwerkten, dat was ook zo. Dat beeld klopte. Ze vormden echt een team, waarbij ieder zijn eigen inbreng had. Marco vooral vanuit zijn rijke ervaring als spe ler aan de absolute top en John vooral vanuit zijn ervaring als trainer. Samen hadden ze als visie dat plezier in het spel voorop moet staan; de wil tot winnen komt daaruit voort. Het is geweldig om te voetballen, het is geweldig om te winnen. En die filosofie werkte, want je zag het elftal gaandeweg steeds beter worden. Daarbinnen werden bepaalde spelers ook beter.Twee ervan stroomden door naar het eerste: Daniël de Ridder en Thomas Ver- maelen.Terwijl Jason Culina terecht een overgang naar FC Twente verdiende. En Valencia naar NEC en Krohn-Dehli naar RKC. Het seizoen eindigde met het behalen van twee prijzen: we werden kampioen en we wonnen de beker. Bovendien bereikten we de kwartfinale van deAmstel Cup. Door een foute beslissing van de scheidsrechter vlogen we er tegen FC Twente uit. Het was ook een bizar seizoen, vanwege dat ontzettend nare incident na afloop van de wed strijd tegen Feyenoord. Een aan val op Van Persie en Acuna. Het gebeurde volkomen onverwacht. Behoudens wat spreekkoren was er wat mij betreft geen sfeer, waardoor je zo iets zou ver wachten. De groep kwam na afloop van de wedstrijd nog al rustig het veld op. Wij bevonden ons bij de middellijn om het publiek te bedanken en wij dach ten nog: wat aardig, ze komen ons feliciteren met de overwin ning. Maar voordat ik er erg in had, was de stemming volkomen omgeslagen en werden de wer kelijke bedoelingen duidelijk.Toen werd het eng, temeer daar je met zijn dertigen door een hek deur heen moest, wat op zo'n moment altijd te lang duurt. Ons elftal was na afloop wel aangesla gen, maar rustig; bij Feyenoord was de stemming - logisch - anders: paniek, schreeuwen, uiten van emoties. Het is wat mij betreft echt wijs heid achteraf dat er strengere maatregelen genomen hadden moeten worden.Vanuit het verle den was er geen aanleiding toe. En een teveel aan politie kan ook agressie oproepen. Door die toestand kwam er wel een schaduw te liggen over het kampioenschap. Normaal gespro ken waren we thuis tegen Hee renveen kampioen geworden, maar omdat we nog in afwach ting waren van de uitspraak van de KNVB over puntenverminde- ring, werden we vrij sfeerloos kampioen uit bij PSV. De finale om de beker tegen Feyenoord vond plaats in Zeist, zonder publiek. Dus ook hier geen fees telijke omlijsting. Als gevolg van de gebeurtenissen spelen we dit seizoen drie thuis wedstrijden in deArenA zonder publiek. En ook zonder Marco en John, zoals bekend. Ik gun ze de stap naar Oranje van harte, maar vind het voor Ajax wel jammer. We hebben een goed trainerskoppel verloren en met name in Van Basten hadden we een fantasti sche ambassadeur voor de club. Overal werden we met de grootste egards ontvangen en ik denk zelfs dat zowel de tegen stander als de scheidsrechter zo onder de indruk waren dat we al bij voorbaat met I -0 voorston den.' 10 AJAX JAARVERSLAG I JULI 2003 - 30 JUNI 2004

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2004 | | pagina 12