Jong Ajax seizoen' 'Succes in een bijzonder Interview Dick Schoenaker Elftalleider JongAjax CANAL+\ v:- CANAL+ AJAX JAARVERSLAG I JULI 2003 - 30 JUNI 2004 receptie met een 2-0 verlies hun meerdere erkennen. Dit gebeurde bij de traditionele openingswedstrijd van het nieuwe jaar tegen de technische staf van Ajax. Het restaurant was bij de receptie op de Toekomst meer dan vol om onder meer de Verrassende' nieuwjaarspeech van Freek de Jonge te beluiste- (Ik ben op hetzelfde moment I bij JongAjax gekomen als Marco van Basten. John van 't Schip deed het tweede al. Dus vorig seizoen was m'n eerste sei zoen als elftalleider. Ik had zoiets nog nooit eerder gedaan. Ik denk, dat voor een dergelijke functie bij de jeugd meer komt kijken, dan bij JongAjax. Ik ben bij de wedstrijden aanwezig als ondersteuning van de trainers en Korte terugblik Na eerst een jaar stage te hebben gelopen wordt Marco van Basten door Ajax aangetrokken en vormt hij als assistent-trainer met John van 't Schip een duo om met Jong Ajax de bakermat te vormen van nieuw bloed voor de hoofdmacht. Ze beschouwen zich zelf als een tandem met gelijkwaardige inbreng.Voor hen bestaat geen onder scheid tussen hoofdtrainer en assistent-trainer. Hoe dan ook: in hun eerste jaar samen zijn ze succesvol. Jong Ajax wordt kampioen en wint de beker en bereikt de kwartfinale van deAmstel Cup, waarin het ten onrechte door FC Twente wordt uitgeschakeld. Helaas wordt het succes overschaduwd door verwerpelijke gebeurte nissen na afloop van de gewonnen thuiswedstrijd tegen Feyenoord. Zogenaamde Ajax-fans doen een aanval op Van Persie en Acuna. In het tumult dat volgt ontsnappen de daders, mede omdat ze zelf de came ra's van onder andere AT5 hadden uitgeschakeld. Grote discussies in gans het land en in het parlement na afloop. Jong Ajax, wat nog met name in de persoon van Daniël de Ridder, in de bres was gesprongen voor de Feyenoorders, wordt bestraft met puntenmindering en wed strijden zonder publiek. En zo wordt in alle stilte zowel de schaal als de beker behaald en in ontvangst genomen. Inmiddels is het illustere trainersduo naar de KNVB vertrokken. Jong Ajax-speler Daniel de Ridder maakte zijn debuut in de wedstrijd Roda JC - Ajax. handel de administratie af die wedstrijden altijd met zich mee brengen.Terwijl de trainers zich geheel kunnen concentreren op hun technische taak, zorgt de elf talleider voor een soepel verloop van de dingen er omheen, de organisatie. Nu is bij Ajax vanuit de club alles al zo goed geregeld, dat het vrij gemakkelijk is om die taak uit te oefenen. Wat ik altijd erg leuk vond

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2004 | | pagina 11