AJAX ALGEMEEN Ook dit seizoen weer sportieve hoogtepunten; het I e elftal plaatste zich via een 2e plaats in de competitie voor de voorronde Champions League voor het komend seizoen; de resultaten in het seizoen 2002/2003 in de Champions League waren boven verwachting; pas in de kwartfinale werd Ajax op het nippertje uitgeschakeld door AC Milan. Ook voor Jong Ajax dit jaar geen landskampioenschap maar het won wel de Amstel Cup voor 2e elftallen en daarmee werd wederom een plaats voor de "grote" Amstel Cup veroverd. Wel waren er landstitels bij de B-1 en C-1 junioren; het vlaggenschip, de A-1liet het dit jaar in de beginfase afweten maar herstelde zich goed en deed de laatste paar wedstrijden toch nog mee voor de titel. De zaterdag I behaalde met glans de titel en promoveerde naar de hoofdklasse. Overige kampioenschappen waren er voor de D-l, F-l en de zaterdag 2. Heel bijzonder is het debuut van Wesley Sneijder in het I e elftal en later in het seizoen in Oranje; in september speelde hij nog een paar wedstrijden in de A-I junioren. Eind augustus konden we de terugkeer van Jari Litmanen bejubelen maar helaas, ook dit seizoen kreeg hij last van diverse blessures. Na afloop van de laatste wedstrijd van ons Ie elftal werd afscheid genomen van de spelers Richard Witschge en Aron Winter, spelers met een enorme staat van dienst. Ook de spelers Timmer, Mendes da Silva en Didulica alsmede looptrainer Laszlo jambor verlaten Ajax. Jan van Halst was in een eerder stadium al vertrokken. In de aanloop van het seizoen 2003/2004 volgden er nog een paar spelers en zeker niet de min sten; Christian Chivu, Mido, Andre Bergdolmo en Andy van der Meijde. Ook nam Michael van Praag, na 14 jaar voorzitter te zijn geweest, afscheid van de Ajax-suppor- ters; later zou hij dit ook doen van een aantal leden en werknemers in een besloten afscheids avond; hij dacht op weg te zijn naar een vergadering van de ledenraad en volkomen onverwachts voor hem was er een groot gezelschap voor een bijzonder geslaagde avond bijeengekomen. Begin november kregen de supporters van Ajax de beschikking over hun eigen home gelegen achter de trainingsvelden van de ArenA. Onze Directeur Opleidingen Kees Zwamborn heeft zijn baan bij Ajax per I februari 2003 opge zegd en ging aan de slag bij Sunderland. Danny Blind wordt Hoofd Opleidingen welke functie hij gaat combineren met het trainerschap van de A-I junioren. 3

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2003 | | pagina 5