AJAX van de jongens is overgegaan of geslaagd. Een percentage waar de studiebegeleiding trots op kan zijn. Het beleid om ook alle buitenlandse jongens regulier onderwijs te laten volgen heeft geresul teerd in het afschaffen van het ochtendprogramma op de Toekomst, zoals dat de afgelopen jaren plaatsvond. Aangetekend moet worden dat dit ook komt door het feit dat in de laatste lichting buitenlandse spelers voornamelijk aangetrokken werden uit België. De OSB heeft hierin een cruciale rol gespeeld. De school is er in geslaagd onze Belgische jongens goed op te nemen. Met bijvoorbeeld als geweldig resultaat dat één van onze Belgische spelers vorig jaar zijn havo-examen met glans haalde. Er is besloten om voor het komende jaar ook de Dl gedeeltelijk op te nemen binnen de studie begeleiding. Dit vanwege het feit dat sinds de verschuiving van de leeftijdspeildatum van I augus tus naar I januari, het overgrote deel van de spelers op het voortgezet onderwijs zit Alleen de laatstgenoemde groep maakt deel uit van de studiebegeleiding. Vervoer van de A tlm C elftallen. Alle spelers worden op de trainingsdagen van school opgehaald en na de training naar huis gebracht. Alleen op die wijze is het mogelijk om de trainingen op tijd te laten beginnen en de jon gens met een minimum aan tijdsverlies weer thuis te laten komen. Dit vergt een ingewikkelde organisatie die door de firma Garskamp met veel inventiviteit wordt uitgevoerd. Dagelijks rijden er 19 busjes rond om de spelers van allerlei plekken op te pikken en op tijd af te leveren op de Toekomst Met het aan iedereen bekende verkeersprobleem is dit een hels karwei. De kwaliteit en de nauwkeurigheid van het vervoer zijn het afgelopen jaar verbeterd mede door de inspanningen van een nieuwe functionaris van de firma Garskamp die het terugvervoer coör dineert van de Toekomst Gastgezinnenproject. Dit project beantwoordt volledig aan haar doelstelling. Het bevalt de meeste spelers nog steeds zeer goed in de gastgezinnen. Er is in tegenstelling tot vorig jaar nu wel een doorstroming op gang gekomen. Er hebben een aantal spelers het gastgezin verlaten omdat zij op eigen benen zijn gaan staan of omdat zij de Ajax-opleiding verlaten hebben. Mede daardoor hebben wij van een paar families afscheid genomen. Ook dit jaar zijn er opnieuw een flink aantal buitenlandse jongens toegelaten tot de jeugdoplei ding. We zijn er in geslaagd om twee nieuwe gastgezinnen toe te voegen aan ons bestand. Op dit moment zitten we op een aantal van I 6 gastgezinnen. Allemaal geweldige mensen die zich met hart en ziel inzetten om 'onze' jongens een echt thuis te bezorgen. Het gastgezinnenproject valt onder de verantwoordelijkheid van de studie- en begeleidingscom missie, die de uitvoerende taak heeft gedelegeerd aan de Coördinator Sociaal Maatschappelijke Begeleiding AFC Ajax. Zodra de spelers prof worden ging de begeleiding van die gastgezinnen tij delijk over in de handen van Priscilla Janssens. Priscilla Janssens en Jur Ronner zorgden samen voor de werving en selectie van nieuwe gastgezinnen. Helaas heeft Priscilla ons aan het eind van het seizoen verlaten en haar taken zullen tijdelijk worden waargenomen door Miriam van Hemert. 53

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2003 | | pagina 55