AJAX 36 36 22 14 4 4 46 79-39 13 8 0 5 24 59-41 35 22 4 9 70 138-80 I key Waas 4.Voorland 5.KSJB 22 22 10 I I 71-60 51-49 Totaal aantal gespeelde wedstrijden. Competitie Vriendschappelijk Totaal Jaarverslag Studie- en Begeleidingscommissie van AFC Ajax 2002-2003. Samenstelling Studie- en Begeleidingscommissie: Dick Karremans (voorzitter) JaapTielenburg Ton Tielenburg Rob Ombre Jur Ronner (Coördinator Sociaal Maatschappelijke Begeleiding AFC Ajax) Het afgelopen jaar heeft de heer Max Maarschalkerweerd op proef meegedraaid met de commis sie. Aan het eind van het seizoen is Max voorgedragen als volwaardig lid van de commissie. Hij is inmiddels toegetreden tot de commissie. Studiebegeleiding: De studiebegeleiding vindt plaats op de Toekomst als onderdeel van het normale trainingspro gramma, vier dagen in de week op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdagmiddag. Voor de A t/m C elftallen van 15.00 u tot I 9.00 u. Op dinsdag en donderdag is er voor de A-elftallen een extra training, waardoor zij op die dagen al om 14.00 u. starten. Het afgelopen jaar heeft de BI op dinsdag ook gebruik gemaakt van deze extra training. Dit jaar is het aantal spelers dat deelneemt aan de studiebegeleiding 97. Het aantal scholen waar over zij verdeeld zijn is iets gestegen tot 59. Het aantal jeugdspelers dat op de OSB zit is geste gen tot 20, waarvan er zes nog buiten de studiebegeleiding vallen omdat zij in de DI zitten. Daarmee is deze school veruit de grootste'leverancier'. Door een gerichte campagne zal dat aantal ook volgend jaar licht stijgen. De jongens worden begeleid door een dertiental docenten. Daarvan nemen een zestal mentoren een bijzondere plaats in. Er wordt sinds vorig jaar per elftal gestudeerd in een vaste ruimte. Een docent, de mentor, heeft de verantwoordelijkheid over het elftal. De mentor onderhoudt 'dage lijks' contact met de trainer en de mentor van de school. De mentor houdt ook een dossier bij van elke jongen uit zijn elftal. Doordat de jongens tijd en ruimte krijgen om te studeren lukt het bij de meesten om hun nor male schoolloopbaan te combineren met de Ajax training. De scholen verdienen daarbij ook alle lof voor hun goede medewerking. Het is dankzij deze samenwerking dat Ajax in staat is om de trainingen gedeeltelijk onder schooltijd te houden. De studieresultaten over het voorgaande jaar waren nog beter dan het vorige seizoen: 95,1

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2003 | | pagina 54