AJAX De 4e wedstrijd is thuis tegen Rosenburg; Ajax komt vlak voor rust op voorsprong maar 5 minu ten voor het einde van de wedstrijd komt de tegenstander op gelijke hoogte via een terecht toe gekende penalty. Na 4 van de 6 te spelen poulewedstrijden dus 5 punten uit 4 wedstrijden. Olympique heeft er 7, Inter ook S en Rosenburg 3. Het blijft spannend en alles is nog mogelijk. De voorlaatste wedstrijd is uit tegen Olympique, de koploper. In de 7e minuut komt Ajax op een 0-1 voorsprong; vanaf dat moment komt Ajax onder druk die steeds maar groter en groter wordt zeker nadat Chivu een halfuur voor het einde de rode kaart krijgt; vlak voor tijd gebeurt het ongelooflijke; van der Vaart scoort de 0-2 en dat brengt Ajax samen met Inter aan kop in de poule met 8 punten, de Fransen hebben er 7. In de laatste wedstrijd thuis tegen Inter begint Ajax prima maar een glaszuivere goal van Ajax wordt afgekeurd; de 2e helft slaat Inter toe 0-2, in de laatste minuut wordt het nog I -2; inmiddels heeft Rosenburg Olympique Lyonnais op l-l gehouden en zowel Inter als Ajax zijn geplaatst voor de volgende pouleronde. In deze 2e ronde zal Ajax het opnemen tegen Arsenal,Valencia CF en AS Roma;Valencia uit is de I e wedstrijd en Ajax komt onder grote druk; 2 minuten voor tijd gebeurt het wonderbaarlijke, Ajax leidt met 0-1; in de allerlaatste minuut komt Valencia toch nog gelijk I - I Thuis tegen AS Roma staat Ajax tot 2 minuten voor tijd op een verdiende 2-0 voorsprong: Roma komt tot 2-1 terug wat tevens de eindstand is. Uit bij Arsenal wordt het na 5 minuten al I -0 voor de thuisclub; dan komt er een mooie actie van Nigel de Jong die schitterend l-l maakt; er wordt niet meer gescoord. Na 3 wedstrijden 3 ploegen met 5 punten, AS Roma heeft geen punten. Thuis tegen Arsenal blijft het 0-0 maar in de hierna volgende thuiswedstrijd komt Ajax tegen Valencia door een penalty met 0-1 achter; halverwege de 2e helft wordt het door Pasanen l-l en dat blijft zo tot het eind. Ook de laatste wedstrijd uit in Rome wordt een l-l gelijkspel, doelpunt van v.d. Meijde in de Ie minuut. Ook nu weer wordt Ajax 2e in de poule, een prachtige prestatie. De kwartfinale leidt Ajax weer naar Milaan waar AC Milan de tegenstander is; na een 0-0 gelijk spel in Amsterdam wordt het in Milaan 3-2 voor de Italianen. Tot 2x toe wist Ajax een achterstand goed te maken en beide keren betekende dat, dat Ajax door zou gaan. In blessuretijd weet AC Milan toch nog te scoren; zij winnen uiteindelijk de Cup. De teleurstelling bij Ajax is groot zo dichtbij de halve finale en in blessuretijd uitgeschakeld wor den. 17 september 2002 25 september 2002 2 oktober 2002 Ajax FC Internationale Rosenborg BK Olympique Lyonnais 2 - I Ajax I - 0 Ajax 0-0 32

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2003 | | pagina 34