AJAX 26 samenwerking met Dhr. Verschoor. Arie verklaart dat de catering is overgenomen (op de Arena) door Maison de Boer per 1-9-2002 en men zijn gedachten laat gaan over een opzet vanuit De Toekomst in Ajax kleding met betere prijzen maar dat dit voorlopig nog niet realiseerbaar is. Dhr. Buhre heeft een aantal vragen: Hoe zit het met de salary cap? De sponsors en partners 2002-2003, hoe staan we er voor qua vervolg contracten? Niet EU spelers beneden de 18 mogen wij niet halen zonder contract, hoe lang bestaat die regel al? Waarom hebben we zo lang gewacht om de zaken te regelen voor Nando Rafael? Het aantal medewerkers bij PSV en Feyenoord is lager dan bij Ajax. De antwoorden van Arie zijn als volgt: Het salary cap item is totaal uit zijn verband gehaald, de G 14 gebruiken een Cost Control System maar alle gegevens of systemen zijn te snel vermengd, er is een plafond aan salarissen in aan totale inkomsten, ook bij de topclubs. De partners en sponsorwereld staat natuurlijk onder druk maar Arie is verheugd te kunnen vertellen dat onze sponsorinkomsten toch met 4 omhoog zijn gegaan en we zijn al bezig voor volgend jaar. Er is een overeenkomst met Fiat gesloten, in tegenstelling tot berichtgeving in de pers gaat dit niet om miljoenen. Non EU regeling.Vroeger mochten we overschrijven, men had een verblijfsvergunning en een tewerkstellingsvergunning nodig maar de nieuwe regels van de FIFA hebben ons nu de das omgedaan. Nando Rafael is een van de meest teleurstellende zaken die Ajax de laatste tijd heeft meege maakt Ajax heeft de dure weg bewandeld, hij kreeg een Angolees paspoort, er werd voldaan aan het Non EU inkomenscriterium, hij heeft competitie gespeeld maar dit alles telde niet voor de regelgevers, de Jeugdcompetitie en de Amstel Cup telden niet, spelen voor Angola kan hij niet (hij had geen paspoort) maar misschien was de toenmalige politieke situatie in Nederland wel debet aan de slechte afloop. In Duitsland werd alles notabene in 24 uur geregeld. Dhr.Tennigloo vraagt of wij ook bang moeten zijn voor de situatie die momenteel bij Feyenoord speelt i.v.m. de belasting? Dhr. Blocks antwoordt hierop dat wij sluitende procedures gevolgd hebben en dat onze "zaak" pas na Feyenoord behandeld zal worden, het gaat om de loonbelasting die men bij aankoop/verkoop van spelers moet afdragen, de kopende of de verkopende club. D. van Minden feliciteert Ajax met het bereiken van de tweede ronde C.L.en bedankt Arie, Gerard Holsheimer, André Kraan en Wim Schoevaart dat hij lid is mogen worden. Klaas Vos vraagt of het briefpapier nog wordt aangepast met de nieuw behaalde prijzen en resul taten of dat dat achterwege blijft in kader van de bezuinigingen. Arie verklaart dat morgen het nieuwe briefpapier in de nieuwe huisstijl gepresenteerd wordt. Dhr. Snijder vraagt de aandacht en biedt zijn excuses aan voor zijn eerdere emotionele betoog en vraagt om een ieder zijn discretie dat de besproken informatie binnenskamers blijft. Roel wenst Arie succes bij de loting morgen.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2003 | | pagina 28