AJAX Met betrekking tot de Vereniging AFC Ajax stelt de ledenraad voor de jaarcijfers van de Vereniging welke tijdens deze jaarvergadering aan de ledenraad zijn uitgereikt en door de dhr. Blocks werden toegelicht vast te stellen en het bestuur voor haar gevoerde financiële beleid op grond van artikel 29 lid 3 kwijting(was: decharge) te verlenen. de financiële commissie, dhr. R. Oudendijk drs. K.G.A.Timman drs. L. van Wijk De vergadering verleent het Bestuur décharge voor het gevoerde financiële beleid. 8. Rondvraag. C.A. Jansen wilde verleden jaar op zijn seizoenkaart een passé partout kopen voor de eerste ronde Champions League voor zijn eigen vak, dit was niet mogelijk. Hoe gaat dit het huidige jaar? Arie van Eijden heeft een brief laten sturen naar de leden, donateurs over de verkoop van de kaarten en de handelingen bij binnenkomst van het stadion en de mogelijkheden van de ingangen. Een aantal mensen zal niet in het eigen vak kunnen zitten i.v.m. verplichtingen Team marketing, UEFA, zekerheid kan Arie dus niet bieden, er moeten wel plaatsen vrij zijn. Dhr. Jansen zegt dat andere vakken duurder zijn en men dan via de F- side naar binnen moet, vak 121 ingang H en de brieven voor andere ingangen ontvangt de heer Jansen niet omdat hij daar normaal gesproken niet zit. Arend de Roever vraagt Michael naar zijn mening over de internationalisering van het voetbal en een grotere internationale competitie. Michael legt uit dat zolang de clubs nog hoge inkomsten hebben uit de mediarechten er geen beweging zal zitten in het voornemen van een Europese competitie. De nationale competitie blijft belangrijk, de Champions League krijgt een nieuw for mat met meteen een knock-out systeem (nu 2e ronde) en men wil ook daarna de UEFA Cup aanpassen. Michaels persoonlijke mening is dat een initiatief voor een Europese competitie mis schien over 10/15 jaar haalbaar is.Arie benadrukt dat voetbal local business is, de NOC/NSF en alle betrokken partijen komen bijeen om te evalueren waar we met zijn allen uitkomen uiteinde lijk. Men zou aan een sportkanaal kunnen denken op nationaal niveau, waarna de stap naar inter nationaal niveau kleiner wordt. Dhr. Waldeck zet uiteen dat Ajax voorzichtig met de jonge spelers om moet gaan, dat is de rijk dom van Ajax, voorbeelden Heitinga en van der Vaart, we moeten ze overladen met aandacht. Dhr. Jansen vraagt naar de loting van de KNVB, Feyenoord heeft 3 thuiswedstrijden en staat al praktisch in de finale. Arie van Eijden beaamt dat er al heel veel commentaar op de loting is gekomen maar een hoop maatregelen zijn ook ingegeven door redenen van veiligheid (wanneer speelt wie thuis), de Amstel Cup moest een product neerzetten en stelt Co Jansen meteen de vraag wat hij ervan gevonden had als wij drie keer thuis hadden geloot? Dhr. Jansen is de laatste twee keer in het ledenrestaurant geweest waar hij de prijzen erg hoog vindt en vraagt of wij ook niet zoiets als een ledenrestaurant op De Toekomst kunnen creëren in 25

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2003 | | pagina 27