AJAX tioneel zijn bezwaar uiteen over de vermeende gevraagde vergoeding door de nieuwe voorzitter. Uri en Michael zetten het verhaal uiteen: de nieuwe voorzitter maakt deel uit van een maatschap en moet dus zijn bijdrage in uren leveren die vervolgens voor een bepaalde opbrengst zorgen, de gedachte bestond dat de heer Jaakke een aantal uren niet voor de maatschap zou kunnen wer ken; dit is onjuist. De heer Jaakke heeft slechts geïnformeerd hoe dat bij Ajax geregeld is en heeft daarna besloten de functie van nieuwe voorzitter te aanvaarden. Daar de heer Jaakke reeds gemaakte afspraken na wil komen blijft Michael nog een jaar voorzitter zodat de heer Jaakke alles netjes kan afhandelen. Uri zet nogmaals uiteen dat lid zijn van Ajax geen vereiste is om een goede nieuwe voorzitter te worden, sommige hier aanwezige leden zijn dit ook nog niet zo lang en dit doet niets af aan hun functioneren. Klaas Vos waarschuwt de aanwezigen dat de discussie productief moet blijven en niet de verkeer de kant moet opgaan, we zijn niet geïnformeerd en kunnen dus geen oordeel vellen, de praktijk zal het leren. Jaap Ellerbroek informeert de leden over de berichtgeving, Michael trekt het boetekleed wel aan maar ook de Ledenraad wist niet alles, de pressie van de beurs en de pers was zeer groot en de ledenraad is op het allerlaatste moment ingelicht men heeft zondagochtend vergadert en na een paar minuten moest het persbericht er al uit laten we dat niet onderschatten. Ajax heeft alles volgens de regels gedaan. Arend de Roever stelt dat de ledenraad een commissie kiest waar we niet aan moeten twijfelen, de voorzitter moet een man zijn die naar buiten uit een club man is en we moeten mensen een kans geven, als je het oneens bent zou men een referendum kunnen gaan houden. Michael ver klaart wel dat we in de toekomst zelf aan de vraag naar een voorzitter moeten kunnen voldoen en daar dus op moeten letten. Arend vraagt of die er nu dus niet zijn. Misschien zijn deze kandi daten niet gevraagd, niet door de shortlist gekomen of is een andere reden bepalend geweest K. Kleyn zegt dat iedereen die nu nog bezwaren heeft over de procedure over de voorzitter dit nu kenbaar moet maken zodat we het daarna kunnen afsluiten anders is de nieuwe voorzitter al beschadigd voordat hij begonnen is. De vergadering maakt duidelijk dat er geen problemen meer zijn en accepteert de kandidaat als toekomstig nieuwe voorzitter. De heer Jaakke had zich teruggetrokken uit de vergadering om iedereen vrijheid in zijn praten en doen en laten te geven. Dhr. Jaakke wordt teruggeroepen en stelt zich aan de leden voor: Dhr. Jaakke is blij en trots dat hij voor deze functie gevraagd is, het is een eer om hiervoor benaderd te worden door een club met een enorme historie, is tegenwoordig advocaat (ruzies en fusies) en verknocht aan Amsterdam. Hij bekleedt diverse functies in Amsterdam, heeft om I jaar uitstel voorzitterschap gevraagd i.v.m. zakelijke redenen, vindt Ajax een van de meest creatieve, mooie voetbalclubs, spelen op het hoogste niveau om te winnen, je moet de club kennen en vice versa. J. Jaakke is Michael dankbaar, ook voor zijn beslissing om het nog I jaar te doen en hem daarmee in te werken en dat hij lid is van Ajax per I juli 2002. Arend de Roever vraagt zich af wat de achterliggende gedachte is van een 24 mans ledenraad, dit is historisch zo gegroeid, er is wel eens een discussie geweest om een kleinere groep te forme ren, ook door de commissie 2000, omdat een kleinere groep kan leiden tot een betere discussie 23

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2003 | | pagina 25