AJAX 4.Verkiezing van 8 leden voor de ledenraad. Bas Aertsen, de nieuw voorgedragen kandidaat, krijgt de gelegenheid zich voor te stellen aan de leden. Bas is al 22 jaar gelukkig getrouwd, werkt al 24 jaar bij de ABN AMRO en heeft zijn hart verpand aan I club, is nu ICT Manager in de Output Area en is in 1980 formeel bij Ajax gekomen. Heeft gespeeld in de zondag 3,4 en 5, is verknocht aan Ajax en is in 1995 begonnen aan een schoolvoetbaltoernooi, nu Ajax schoolvoetbal toernooi. Is hier in de scoutingafdeling terechtge komen via Jany v.d.Veen en de heer Henrichs sr., heeft voor de Ledenraad dus voldoende bagage en is ook een vertegenwoordiger uit de scouting en stelt het algemeen belang van Ajax uiteraard boven alles. Bas bedankt Frits Andriese en Joop Leeuwendaal en alle mensen die hem steunen. Karei Kleyn wijst erop dat het formeel niet juist is om niet te stemmen. Alle leden gaan akkoord met de voorgedragen herkiesbare leden en het nieuwe lid. Michael wijst op het vertrek van Ger van Mourik om redenen door de statuten bepaald en bedankt Ger voor zijn deelname binnen Ajax inzake zijn voetbaltechnische achtergrond en zijn deelname in de ledenraad, waar ze hem als vertegenwoordiger van Lucky Ajax node zullen mis sen. Een dankbaar applaus valt Ger ten deel. 5.Verslag uitgebracht door het Bestuur over de gang van zaken en door de Ledenraad over zijn werkzaamheid. De heer Langenberg verwijst naar blz. 28 van het jaarverslag omtrent het punt van de nieuwe voorzitter, de kandidaat was al aan de pers voorgesteld, vóórdat de leden zijn geïnformeerd, de heer Jaakke heeft echter geen verleden met de vereniging Ajax. Cor van Eijden legt uit dat er vanuit de ledenraad een commissie is gevormd, bestaande uit Arthur Smolders, Cor van Eijden, Leo van Wijk en Ed van Thijn, die de kandidaten screenden en hierover contact hadden met Arie van Os en Michael van Praag om sneller en adequater te kunnen werken. De heer Langenberg vraagt zich af of er geen kandidaat binnen de Ajax kring te vinden was. De commissie heeft een short list gemaakt waaraan voldaan moest worden, de heer Langenberg vraagt wat een kandidaat moet zijn voor de vereniging? Aan de hand van de shortlist heeft de ledenraad unaniem voor de nieuwe voorzitter gekozen, daarnaast is het ook een man die zich op De Toekomst kan vereen zelvigen en dicht bij Ajax staat. Het verhaal van de door de kandidaat geëiste vergoeding is een eigen leven gaan leiden. Dhr. Langenberg vindt het vreemd dat de ledenraad unaniem voor een kandidaat kiest en dat de leden van niets afwisten. Michael erkent dit punt en het Bestuur neemt hiervoor verantwoordelijkheid, zij zijn in gebreke gebleven door de leden niet te informeren. Excuses vanuit het Bestuur worden aangeboden. De heer Jaakke heeft zich ondertussen even teruggetrokken uit de vergadering. Dhr. Langenberg wil weten wie de andere kandidaten waren maar Cor van Eijden legt namens de commissie uit dat dit niet nodig is, dit is geen wedstrijd en men heeft voor een ieder de shortlist gehanteerd, de heer Jaakke bezoekt Ajax trouwens al vanaf de midden jaren '60. Uri memoreert tevens dat ten tijde van hun uitverkiezing de heren van Os, van Praag en Coronel ook geen lid van Ajax waren. De nieuwe voorzitter is aimabel, capabel, houdt van Ajax, kan met de sponsors en op de Toekomst uit de voeten en kan tevens, indien nodig, afstandelijk zijn. Indien men slechts een oud voetballer zou opwerpen zou men kiezen voor de symboliek. De heer Snijder zet emo- 22

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2003 | | pagina 24