AJAX Volgens de notulen punt 9 vroeg Klaas Vos de notulen van de Ledenraad rechtstreeks aan de leden te sturen zodat men niet hoeft te wachten op het Jaarverslag, hier is het Bestuur niet voor en de gang van zaken blijft dus onaangepast. Een lid kan iedereen aanspreken die in de Ledenraad zit en de meeste leden zijn meerdere keren per week op de Toekomst of de Arena te vinden. Het verzoek van Klaas Vos om de clubavonden nieuw leven in te blazen is bij Jan Buskermolen neergelegd en deze heeft hierover goede ideeën. De notulen worden goedgekeurd. De heer Langenberg komt toch nog even terug op zijn opmerking uit de notulen blz. 5 punt 9 eerste alinea. Michael legt uit dat de structuur van Ajax het niet toe laat dat bv. I aandeelhouder uitvoerende operationele zaken uitvoert en dat het Bestuur dit ook niet wil, het zou veel werk zijn voor het bestuur en we hebben een goede directeur, er is veel contact tussen de directie en het bestuur, indien de directeur niet zou voldoen dan gaat het Bestuur zich operationeel bemoeien;Arie is het met Michael eens, het bestuur is prima en de situatie werkt goed. Notulen blz. 3 punt 5; dhr. Bons vindt dat het bestuur meer naar buiten zou moeten treden; dit gebeurt ook, alleen wel in overleg met de Directie. Michael behandelt de Algemene zaken en Arie van Eijden de beleidsmatige en uitvoerende zaken. Dhr. Langenberg vraagt zich af waarom de vragen pas na 12 maanden beantwoord worden. Dit ligt in het simpele feit dat we maar I x per jaar een algemene ledenvergadering hebben, tevens wil de heer Langenberg toch de notulen van de Ledenraad eerder/rechtstreeks hebben, Michael zal hierover met het Bestuur en de Ledenraad van gedachten wisselen. Klaas Vos voegt hieraan toe dat aangezien de Ledenraad zich rondom de wedstrijden in de Arena in een andere ruimte bevindt er geen uitwisseling van informatie plaats vindt. Michael en Arie zullen zich buigen over de vraag hoe de leden regelmatiger geïnformeerd kunnen worden en de oplossing zal geen jaar op zich laten wachten. Klaas stelt een cluborgaan voor. Roel de Jong stelt de vergadering de vraag of de Ledenraad zinvol is? Michael antwoordt dat als het merendeel van de leden dit vindt men dan een voorstel tot annuleren van de Ledenraad moet samenstellen dat door voldoende leden gesteund wordt en dan kan men een buitengewone algemene ledenvergadering organiseren. De heer Langenberg ondersteunt de vraag van Roel ten volle en vraagt of het niet beter voor het clubbelang is enige malen per jaar een ledenvergadering te houden. Het Bestuur zal dit punt oppakken. Dhr. Blocks vertelt dat door de geschiedenis de huidige situatie is ontstaan. Roel vraagt zich af of de Ledenraad een vertegenwoordiging van de leden is. Michael verklaart dat dit wel zo is en dat de vertegenwoordiging het Bestuur kiest. Uri Coronel verklaart tevens dat ten tijde van de beursgang er een speciale ledenvergadering is geweest en dat die hun akkoord hebben gegeven en dat het onmogelijk is de zaken die behan deld worden in de Ledenraad in een algemene ledenvergadering te behandelen. Het wegvallen van de Ledenraad zou een slechte zaak zijn, misschien kan de communicatie verbeteren. Michael zegt dat het Bestuur en de Directie alles op een rijtje zullen zetten. Dhr. R.v.d. Berg vraagt wat de taken en doelstellingen van de ledenraad zijn; dit staat in de statuten vermeld, volgens de heer Timman. Joop Leeuwendaal geeft tevens aan dat de leden van de ledenraad (70%) meerdere keren per week aanwezig zijn op de Toekomst en men dus informatie kan vergaren. De heer Timman zegt dat de artikelnummers nog de nummers zijn uit de oude statuten. 21

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2003 | | pagina 23