AJAX 5. Mededelingen van bestuur en directie Voor de TV rechten van de Champions League van het volgende jaar worden nieuwe contracten afgesloten: er komt I poulefase, de rechten vallen tegen, dit heeft consequenties voor de startbo nus, die vermoedelijk 30-50% lager zal zijn. De Nederlandse Mededinging Autoriteit(NMA) eist per 1-08-2003 a.s. een wijziging aangaande de contracten met Canal De N.O.S. zal nog een ontheffing krijgen. Per 1-08-2003 wordt door de individuele clubs onderhandeld over de live wedstrijden. Er zijn enkele scenario's denkbaar: enkele BVO 's gaan ontheffing aanvragen, dominantie mag echter niet, coördineren door ENV mag ook niet De BVO's gaan individueel onderhandelen over een nieuwe verdeelsleutel. Dit lijkt niet slecht voor PSV, Feyenoord en Ajax maar voor de andere clubs is het minder. Een samenvattingscontract voor de N.O.S. is toegestaan. De Champions League wordt wel centraal geregeld, alleen individueel onderhandelen m.b.t. de wedstrijden die niet live worden uitgezonden. De samenwerking met KPN in de website staat onder druk, de KPN wil zich uit het voetbal terug trekken, en er zal een ander traject gevolgd worden. De sponsorovereenkomst is met twee jaar verlengd en er zal over een afkoopsom gesproken worden. De directie en het bestuur zijn tevreden over de jaarcijfers; het operationeel resultaat is beter (positiever), o.a. door het bereiken van de Champions League. De afschrijving vergoedingssommen is nog zeer hoog. De directie verwacht in het volgend jaar een "break even"-resultaat met de kanttekening dat de inkomsten van de Champions League hier beperkt in zullen worden meegenomen. De veranderingen in de TV rechten zullen op korte termijn geen consequenties hebben voor de inkomsten, maar op de langere termijn wel. De voorzieningen getroffen voor het verbreken van de samenwerkingen met Ghana en België zijn toereikend. De samenwerking met België loopt tot 30-06-2003, de gedetacheerde Ajax-spelers, die in België verblijven, zullen daar dan kunnen blijven indien dit beter is voor hun ontwikkeling. Henk Timmer gaat terug naar AZ, Richard Witschge zal volgend jaar geen nieuw contract aange boden krijgen. Hij is teleurgesteld maar heeft verklaard zijn volledige inzet te blijven geven. Er zijn veel spelers met interlandverplichtingen (14), met name Jong-Ajax heeft hieronder gele den in de bezetting. De A I klimt op de ranglijst en ook alle andere elftallen doen het goed, de A 2 is 4e, BI is I e, B2 is 6e, Cl is I e, C2 is 2e, DI is Ie, EI is I e, E2 is 2e, FI is Ie. De veteranen staan 2e. Op de talentendagen waren 1500 kinderen aanwezig, Danny Blind was hier zeer positief over. 18

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2003 | | pagina 20