AJAX Arie van Eijden wijst op de belangrijkheid van een positieve cashflow en een gezonde solvabiliteit. Er zitten grote bedragen vast in de spelers, maar we zijn een van de meest gezonde voetbalbe- drijven inW- Europa. 5.Verslag van de financiële commissie over haar werkzaamheid. Vaststelling van de balans en de verlies- winstrekening over het boekjaar 2001/ 2002, strekkend tot décharge van het bestuur. Het bestuur wordt décharge verleend.Tussen de NV Ajax en de financiële commissie bestaat een goede werksituatie. Op 16-10 hebben Dhr. Slop, Dhr. van Eijden en de heer Blocks het verlenen van de décharge besproken, de ledenraad neemt de décharge over en de vereniging stemt op de ALV van 14 november a.s. 6.Vaststelling begroting. De begroting wordt goedgekeurd. 7. Mededelingen van directie en bestuur. Het is de bedoeling om a.s. vrijdag het supportershome te openen maar de vraag is of de gemeente overal reeds een akkoord voor heeft gegeven. Er zijn verscherpte veiligheidscontroles bij thuiswedstrijden, op de Zuid zijde controleert men alle bezoekers, men gaat bepaalde groepen bezoekers adviseren andere ingangen naar het stadion te nemen. Zaterdag j.l ging het fout bij RKC - Ajax, supporters scandeerden spreekkoren waarop de speaker verzocht om de spreekkoren te stoppen wat een averechtse werking had en dus werd de wedstrijd tijdelijk gestaakt. Canal gaat voorlopig op de oude voet verder alhoewel er via de NMA wel druk op de con- tractvorm van de televisierechten staat. De G 14 heeft op 5-1 1-2002 een algemene vergadering gehouden, het is nu de G 18 met als doelstellingen o.a. het harmoniseren van de data van de nationale teams en het regelen van de vergoedingen voor de clubs voor afstaan van spelers aan de nationale elftallen. Het veranderen van het format van de UEFA Cup gebeurt niet binnen 2 jaar, men gaat eerst kijken wat de C.L. gaat doen in het kader van de televisierechten in het nieuwe format en men wil de derde positie veilig stellen voor de instroming van de UEFA Cup (G 14 en ciubforum). Het eerste elftal is door een blessuregolf getroffen, waardoor onverwachte beslissingen genomen moesten worden. Ajax is, gezien de brede selectie, fysiek en geestelijk sterk. In de C.L. missen we steeds net dat laatste beetje, maar het is een prachtige ervaring geweest. Jong Ajax is ook de dupe van de blessuregolf, en is momenteel een veredeld A jeugd team. Het is 13

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2003 | | pagina 15