AJAX Verslag laarlijkse Ledenraadvergadering d.d. 28-10-2002. I .Aanwezigen. Afwezig, met bericht van verhindering, zijn: H. Bijvank, M.U. Coronel.J. Ellerbroek, C.A. van Eijden, G. van Mourik, R.C. Ombre en L.M. van Wijk en de ereleden J.H. Potharst en H.G.A.Timman, alsmede de opvolger van onze voorzitter M. van Praag, de heer J. Jaakke. Zonder bericht van verhindering afwezig de heer H.J. Cruijff. 2. Ingekomen stukken. Er zijn geen ingekomen stukken. 3.Vaststelling notulen ledenraadvergadering d.d. 3 september 2002. De notulen worden goedgekeurd. 4.Verslag van het bestuur. a. Jaarverslag van het secretariaat over het verenigingsjaar 2001 2002. Het jaarverslag over het verenigingsjaar 2001 2002 wordt aanvaard. b. Jaarverslag van de penningmeester over het boekjaar 2001/ 2002, de balans, de verlies- winstrekening, de toelichting op de balans, de waarderingsgrondslagen. De jaarcijfers van de NV zijn niet positief, maar het bedrijfsresultaat gaat wel de goede richting uit ook zonder de inkomsten van de C.L. De negatieve financiële consequenties van de deelnemingen zijn dit jaar opgenomen in het resul taat. Het grootste deel van het totale verlies bestaat uit afschrijvingen op vergoedingssommen. De boekwaarde van de spelers bedraagt ongeveer 40 miljoen Euro en zal het komende jaar ook nog substantieel zijn, maar er zijn betere verwachtingen voor de toekomst. Als gevolg van de evaluatie welke heeft plaatsgevonden over onze deelnemingen in Ghana en België is tevens een extra afschrijving genomen in relatie tot het afstoten van deze deelnemingen. Er zijn verschillende factoren die men bij de beoordeling van de cijfers in ogenschouw dient te nemen, zoals de gewijzigde FIFA reglementen, spelers die niet kunnen aarden etc. Er zijn ook investeringen gedaan, die minder goed zijn uitgevallen, maar Ajax is wel kampioen van Nederland geworden, we hebben de beker gewonnen en hebben de C.L. gehaald. De seizoenkaartverkoop loopt goed, mede door de behaalde resultaten. 12

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2003 | | pagina 14