AJAX Ten aanzien van de financiële situatie wordt medegedeeld dat er een geleidelijke verbetering in het exploitatieresultaat optreedt; de hoge afschrijving van de vergoedingssommen zal nog gerui me tijd een blok aan het been zijn, maar uiteindelijk zal het effect van het afstoten van spelers zichtbaar worden. Op het internationale vlak is een clubforum gevormd waarin 100 clubs zitting nemen met een bestuur van I I personen, aangesteld op basis van de zogenaamde clubcoëfficiënt. Ajax zal in het bestuur van dit clubforum de eerste twee jaar geen zitting nemen aangezien Ajax al een zetel heeft in de G 14 en het Clubs Competition Committee. Ajax heeft eveneens via M.v.Praag een zetel in een andere UEFA Commissie die zich bezig houdt met veiligheidsvraagstukken en het toewijzen van stadions aan een wedstrijd. A. v. Eijden zit in een commissie die zich bezig houdt met de TV rechten. De UEFA gaat ingaande 2003 het formaat van de CL wijzigen, de eerste ronde blijft het oude poule-systeem, daarna wordt meteen het K.O. systeem ingevoerd. Het clubforum is op 7 juli in werking getreden en de bovengenoemde maatregel werd door de UEFA 10 juli medegedeeld zonder in overleg te treden met het clubforum. De UEFA heeft daarna aangegeven hier voortaan zorgvuldiger mee om te gaan. Inhoudelijk zijn de "grote" landen, zijnde Spanje, Italië en Duitsland het niet eens met de voetbal kalender, de spelers raken overbelast met 17 CL wedstrijden en de landencompetities. De beslis sing van de UEFA is echter onomkeerbaar. In het nieuwe format zijn de sponsorinkomsten gelijk, de CL reductie zal 20-25 bedragen maar door minder wedstrijden zal er een andere verdeling komen. M.b.t. de UEFA Cup schaart iedereen zich achter het format behalve de belangrijkste lan den. Het voorstel van het clubforum houdt in dat men eerst de veranderingen in de CL onder zoekt en daarna pas een wijziging zou moeten doorvoeren in het UEFA Cup format. Het voor deel van een andere indeling zou zijn dat dan week I de CL wedstrijden plaatsvinden en in week 2 de UEFA Cup wedstrijden en bijvoorbeeld week 3 vrij. De selectie voor de G 14 was het aan tal gewonnen Europacups maar men wil nu selecteren op geografische ligging en kwaliteit. De GI4 zal uitgebreid worden met Bayer Leverkusen, Arsenal, Olympique Lyon en Valencia, waardoor het G 18 wordt. Dit aantal zou in principe tevens genoeg zijn om een eigen competitie op te zetten. Dit is zeker niet de bedoeling maar het kan wel een stok achter de deur betekenen. Naar aanleiding van de opmerking in de vorige vergadering waarin het scanderen van "joden, joden" aan de orde kwam, kan de voorzitter mededelen dat ook Feyenoord dit soort uitingen beu is en het idee heeft geopperd om op dit gebied een samenwerking tussen Feyenoord en Ajax tot stand te brengen. De ervaringen met het nieuwe kunstgras zijn nog niet positief, de geur is onaangenaam en men is nu metingen en onderzoek aan het uitvoeren waarvan de bevindingen centraal worden geëva lueerd. I I

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2003 | | pagina 13