'#3 AJAX woordelijkheden kent en zal dienen te nemen. Er zijn vier "moeilijke clubs", te weten Vitesse, Groningen, Utrecht en Heerenveen. leder uitvak is berekend naar de stadioncapaciteit, het Arena uitvak kan 1600 supporters herbergen. Op de vraag hoe de situatie tussen de Gemeente Amsterdam, Ajax en de Driehoek nu is, ver klaart de directeur dat tussen Ajax.Jelle Kuiper en de heer Cohen een werkbare situatie bestaat; men wil een aantal maatregelen gaan nemen, bv een legitimatieplicht instellen. Men heeft daar een ieder over geïnformeerd in de seizoengids en bij het versturen van de seizoenkaarten. De legiti matie controle zal regelmatig plaatsvinden en men heeft gegevens over waar de controle het hardst nodig is. Op de vraag of er een meldingsplicht in de wet geregeld is, is het antwoord ont kennend. Er is geen voortgang te melden in zowel de zaak betreffende de Arbeidsinspectie als de FIOD aangelegenheid. Een grote teleurstelling betreft het niet verlenen van een werkvergunning aan de speler Nando Rafaël. Er is gekozen voor een non-EU aanpak, hij kreeg zijn Angolees paspoort, een non-EU inko men maar het kwaliteitscriterium voor de tewerkstellingsvergunning is Ajax fataal geworden. Hij had volgens de instanties niet bewezen in onze competitie op ons niveau te kunnen meedraai en. Het verweer van Ajax dat hij o.a. de halve finale Amstel Cup gespeeld had, werd niet als vol doende bewijs aanvaard. Het meest wrange is dat Nando nu een contract heeft getekend bij Hertha BSC, dat binnen 24 uur een tewerkstellingsvergunning kreeg.Vóór de beschikking over zijn tewerkstellingsvergunning was ontvangen bij Ajax, was er geen beroepsmogelijkheid om hem toch te laten voetballen. Ajax ontvangt wel een opleidingsvergoeding en een deel van de toekom stige provisie als Nando verkocht zou worden door Hertha BSC. Door de betrekkelijk gunstige ontwikkeling van de financiën is het mogelijk geworden de spelers Sikora en Boukhari aan te trekken. Er zijn momenteel 56 contractspelers, waarvan 17 spelers zijn verhuurd, verkocht zijn T. de Cler en S. Hellings, er zijn 4 spelers verhuurd aan GBA. Er is een nieuw contract met het ziekenhuis van de VU gesloten waarin de faciliteiten voor Ajax scherper zijn bepaald, onze Medische Staf adviseert wie waar en hoe behandeld wordt De arts E.Goedhart en de fysiotherapeut Mark Haak zijn full time toegevoegd aan de Medische Staf. Ed de Vink fungeert als fysiotherapeut van Jong Ajax. Het supportershome wordt medio oktober geopend. Per 01 -09-2002 gaat Maison vd Boer de catering en de personele bezetting van de catering in de Arena verzorgen i.p.v. de Rai (VPC), Het is voor Ajax geweldig om weer Champions League te kunnen spelen maar het schept ook verplichtingen, de UEFA eist 250 plaatsen op, waardoor niet iedereen zijn vaste plaats kan hou den, er zal dus geschoven moeten worden. Het duurste passe-partout kost 120 euro. De stand van de verkochte passe partouts is I 1.500. (Uiteindelijk bijna 24.000 geworden.) 10

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2003 | | pagina 12