AJAX ALGEMEEN Sportieve hoogtepunten voerden dit seizoen de boventoon. In Nijmegen werd in de uitwedstrijd tegen NEC de 28e landstitel behaald.Vanwege de 5 mei viering in Amsterdam kon de huldiging niet op het Leidseplein plaatsvinden. Op P-2 bij de ArenA werd een podium neergezet alwaar 20.000 fans de kampioenen huldigden. Zoals gebruikelijk werd de bekerfinale in het Feijenoord Stadion in Rotterdam afgewerkt. FC Utrecht was de tegenstander; terwijl hoogwaardigheidsbekleders, met in hun kielzog FC Utrecht bestuurders, in de catacomben liepen op weg naar de prijsuitreiking, scoorde Wamberto in bui tenspelpositie de gelijkmaker; het doelpunt werd echter goedgekeurd en verlenging volgde. Zlatan, zijn eerste seizoen bij Ajax kon hij nog niet overtuigen, scoorde al vrij snel in de verlen ging en de beker kwam voor de 15e keer in het bezit van onze vereniging. De dubbel werd voor de 7e keer behaald.Een dag later vond de huldiging op het Leidseplein plaats. De prestaties van Jong Ajax, onder leiding van Jan Olde Riekerink, waren ronduit fantastisch; landskampioen, net als vorig seizoen, maar de resultaten in het grote Amstel Cup toernooi waren nog aansprekender; hierin werd maar liefst de halve finale bereikt; de loting bracht als tegenstan der FC Utrecht en wederom was de ArenA de plaats van handeling. Het werd een zinderende partij waarbij FC Utrecht met 0-2 voor kwam; Jong Ajax kwam door A-junior Nando Rafael toch weer gelijk; uiteindelijk won FC Utrecht na een lange penaltyreeks. Op het nippertje werd daar mee een Amstel Cupfinale Ajax I - Ajax 2 voorkomen. De A-junioren behaalden, na een aantal mindere jaren, weer eens de landstitel. In Arnhem werd Vitesse verslagen alwaar het team de kampioensschaal kreeg uitgereikt. Bij aanvang van het sei zoen werd deze prestatie niet voor mogelijk gehouden. Ook de B-junioren toonden zich dit seizoen de sterksten van Nederland; ook dat werd na de Ie competitiewedstrijd niet gedacht; door AZ werd Ajax naar een ruime nederlaag gespeeld; al vrij snel kwam het team toch op de Ie plaats terecht en mocht het op De Toekomst tegen de kam pioen van de andere afdeling, PSV, spelen, waarbij met 3-1 werd gewonnen. Net als vorig jaar kon de C-l het in de beslissingswedstrijd tegen de kampioen van de andere afdeling, eveneens PSV, niet bolwerken; het predicaat 2e van Nederland misstaat echter niet. Verdere kampioenschappen waren er voor de D-2, de F-1,Ajax 3 en de Ajax-veteranen. Vermeldenswaardig is zeker het behaalde districtskampioenschap van de D-2 junioren, welk team uitsluitend tegen een jaar oudere tegenstanders speelde. Ook dit seizoen zijn we niet van problemen van zich Ajax-supporter noemende personen ver schoond gebleven. Het gedrag van deze figuren bij de wedstrijden tegen FC Kopenhagen, Roda JC en NAC thuis en ook na afloop van Ajax 2-FC Utrecht is beneden alle peil. 3

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2002 | | pagina 5