AJAX 46 AMSTELCUP Omdat zowel Ajax I als Ajax 2 deelnemer zijn, zullen we in dit hoofdstuk beide teams meene men. Ajax 2 komt in de poule terecht met Huizen,ADO '20 en Ie divisieclub FCVolendam. Allereerst komt SV Huizen naar de Toekomst alwaar met 5-1 wordt gewonnen; vervolgens wordt uit met 1-3 gewonnen bij ADO '20 en daarna wordt Volendam in het vissersdorp met 2-3 versla gen. Daarna wordt geloot tegen alweer een Ie divisieclub Haarlem. Onder leiding van trainer Heini Otto krijgt Haarlem een 4-0 nederlaag aan zijn broek. Dan begint de tegenstand groter te worden en is eredivisieclub De Graafschap, wederom op de Toekomst, de tegenstander. Ook dit is geen probleem voor de spelers van Jan Olde Riekerink. De superboeren worden met 2-0 verslagen. Ajax I komt pas in de achtste finale thuis tegen RBC Roosendaal voor de eerste keer in actie. Het wordt een echte bekerwedstrijd; na 14 minuten 0-1 achter, nog voor de rust gelijk.ln de 2e helft met nog een kwartier te gaan een 1-3 achterstand; toch weer gelijk en verlenging volgt. Wamberto maakt de golden goal en Ajax is door. Deze wedstrijd is voorafgegaan door de wedstrijd Ajax 2 tegen FC Twente eveneens in de acht ste finale. Dit wordt een fantastische wedstrijd voor onze reserves. Na een halfuur met 0-1 achter, in de laatste minuut gelijk door een prachtig afstandschot van Culina waardoor verlenging noodzakelijk; in de 7e minuut hiervan benut Walker de toegekende penalty en is ook bekerhouder FC Twente uitgeschakeld. Wederom volgt een dubbelwedstrijd in de ArenA want de loting is ons gunstig gezind; in de kwartfinale treft Ajax 2 -Stormvogels/Telstar en Ajax I- FC Groningen. In de Ie helft gaat het gelijk op maar in de 2e helft slaan de reserves van Ajax weer toe; 3-0 is de eindstand en de halve finale is bereikt Het Ie elftal behaalt een regelmatige 4-0 overwinning op FC Groningen Weer loten Ajax I en 2 thuiswedstrijden; het 2e elftal tegen FC Utrecht en het Ie tegen PSV; een dubbelwedstrijd is deze keer organisatorisch niet mogelijk. FC Utrecht komt op een 0-2 voorsprong en het sprookje lijkt uit voor het 2e elftal. Maar dan komt Nando Rafael in het veld en die scoort in de resterende tijd 2 maal waardoor er verlengd moet worden; hierin wordt niet gescoord zodat penalty's noodzakelijk zijn.Tot en met penalty nrs. 6 voor beide teams gaan ze er allemaal in, Pasanen ziet zijn inzet gestopt en FC Utrecht benut zijn mogelijkheid wel. Echter een grootse prestatie voor onze spelers en begeleiding; historie is geschreven en we waren op het randje van een finale Ajax I tegen Ajax 2. In de volgende wedstrijd voor Ajax I, in de halve finale tegen PSV, benut Bergdolmo vlak voor rust een penalty, de eindzege wordt pas laat zeker gesteld; de finale is bereikt, FC Utrecht, de overwinnaar van ons 2e is in de Kuip de tegenstander.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2002 | | pagina 48