AJAX De voorzitter bedankt de aftredende ledenraadsleden Blocks, Bogaard en de Groot voor hun activiteiten in de afgelopen periode. Het stembureau wordt gevormd door de leden C.van Eijden, H.Henrichs en F.Thoolen. Vervolgens stellen de nieuwe kandidaten zich voor. De uitslag van de stemming geeft aan dat de kandidaten Muller van Moppes en Snijder niet gekozen zijn. De voorzitter dankt hen voor hun kandidaatstelling. Gekozen zijn de heren Tielenburg (aftredend in 2002), Louwers (aftredend in 2003) en de heren Bijvank, Coronel, Ellerbroek, Feldmann, Kisoor, Ombre, Oudendijk en Smolders, allen aftredend in 2004. 5.Verslag uitgebracht door het Bestuur over de gang van zaken en door de Leden raad over zijn werkzaamheid (jaarverslag van het secretariaat over het vereni gingsjaar 2000/2001 waarin opgenomen een verslag over de werkzaamheid van de Ledenraad) De vergadering heeft geen op- of aanmerkingen op het jaarverslag van het secretariaat, waarna de voorzitter de samensteller van het verslag bedankt. De heer Bons heeft een paar opmerkingen over het beleid. Hij is van mening dat het Bestuur van de vereniging wat meer naar buiten moet treden en dat de leiding van Ajax te weinig opgetreden is tegen de kritiek op de trainer/coach; men had zich meer achter het beleid van de coach moeten opstellen. Ook is men onvoldoende opgetreden tegen het gestook door de pers in de zaak Witschge. De voorzitter antwoordt dat de Commissie 2000 o.a. is gekomen met het punt dat de voorzitter meer het boegbeeld van de vereniging moet zijn; we hebben na de beursgang met een andere situatie te maken; de algemeen directeur doet de mededelingen en de commissarissen houden toezicht. Van Eijden geeft aan dat hij regelmatig met de voorzitter overlegt t.a.v. publiciteit. Nuninga stelt dat er wel degelijk een lans gebroken is voor de trainer/coach, van Eijden heeft dit ook in zijn artikel in Ajax Life laten blijken. De heer Bons reageert op het beeld wat naar buiten komt; er zou door Adriaanse aan kapitaal vernietiging zijn gedaan maar die vernietiging is al op een eerder moment gebeurd. De voorzitter zegt toe in voorkomende gevallen de mening van het bestuur kenbaar te maken. 6. Rekening en verantwoording uitgebracht door het Bestuur als bedoeld in artikel 27 lid 2 van de statuten. jaarverslag van de penningmeester over het boekjaar 2000/2001) Blocks leest de stukken voor; op de vraag van de heer Langenberg deelt hij mede dat de aande len van de vereniging voor dezelfde waarde staan opgenomen als de vorige keer. 40

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2002 | | pagina 42