AJAX 36 jaar was dat er een breuk was tussen de Gemeente de Politie en Ajax. De overheid is verant woordelijk voor de veiligheid van alle inwoners van Nederland. Kunnen wij een plan van aanpak bespreken? Dhr. vanThijn complimenteert Ajax met de houding op de laatste onregelmatigheden. Kesler zal zich op de verschillende opties moeten storten: aeen wet tegen voetbalvandalisme b. een oproep tot zelfregulering. Wat is de onze? c. Samenleving wordt grimmiger (racisme) Er moet op korte termijn een einde komen aan de misbruik van de Jodenster en de Jodenvlag. Wij zijn de bron, Uri Coronel sluit zich hierbij aan en Cees van Oevelen meldt dat de speaker zich ook schuldig heeft gemaakt aan discriminerende teksten. Michael van Praag neemt de leuzen persoonlijk en heeft op zijn agenda staan dat hij zijn laatste jaar als voorzitter aan het leuzen bestrijden zal spenderen. Er zijn bepaalde clubs die het "wie niet springt die is een jood" tegen iedere tegenstander zingen want dat is de vijand. Michael heeft aan den lijve ondervonden in Rotterdam dat de mensen in de UEFA/KNVB bus werden uitge scholden voor UEFA Joden, het is schelden tegen het establishment, discriminerend, vijandig en antisemitisch. Er moet iets gebeuren vanuit de supporters, de spelers en het bestuur. Michael komt hierop nog terug, is nog niet besproken. M. Geestman beaamt dat de speaker op het podi um ook de woorden Joden, Joden inzette. Arie van Eijden vertelt dat het draait om een goede wedstrijdorganisatie, het wachten is op de memo's van de driehoek, de organisatie moet strak zijn, Ajax en de Arena hebben verplichtingen. Plan van aanpak meesturen. U. Coronel vraagt zich af wat er met het geboefte is gebeurd die zich bij Jong Ajax - FC Utrecht misdroegen. Er zijn 3 I vandalen echt veroordeeld, er zijn stadionverboden uitgedeeld, ze krijgen geen seizoenkaarten, er waren 67 seizoenkaarthouders bij betrokken en de rest was in bezit van een losse kaart. Ed vanThijn vindt dat de clubs moeten samenwerken en iedereen zijn medewerking moet verle nen. Frits Andriese vraagt hoe de seizoenkaartverkoop ervoor staat. De stand van de verkoop is ongeveer gelijk aan verleden jaar. Hennie vraagt welke visie of welk beleid men aanhangt m.b.t. de buitenlandse deelnemingen waarop Arie mededeelt dat er nog geen besluiten zijn genomen maar dat dit volgt. De heer Schoevaart deelt het bestuur mede dat Jong Ajax, net als afgelopen jaar, weer geen vaan of i.d. heeft gekregen, net zo min als een kampioenspremie.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2002 | | pagina 38