W AJAX J. Ellerbroek vindt dat ons denken positiever moet worden, er wordt zuur gedaan over de scou ting maar de scouting heeft het dit jaar goed gedaan, zeer goed. Ombre vraagt hoe de scouting in zijn werk gaat,Arie antwoordt dat dat individueel en samen gebeurt en Hennie Henrichs verbaast zich erover dat toen de vorige vergadering Leo Beenhakker te gast was er geen vragen zijn gesteld hieromtrent. Afgelopen donderdag op Vanenavond heeft de moeder van Nigel de Jong hartverwarmend en emotioneel Ajax bedankt voor de prachtige jaren en iedereen zich ervan bewust proberen te maken hoe bevoorrecht spelers van Ajax zijn. Verenigingstechnisch: 28 april jongstleden bijeengekomen om fiat voor J.Jaakke te verkrijgen, zal medio volgend jaar in functie treden, hierbij het besluit bekrachtigen. Unaniem verkozen en omarmd, in functie tredend 2003 - 2004, de zittende voorzitter unaniem verkozen om aan te blij ven tot die tijd, met gebruikmaking van de uitzondering, waarop de huidige voorzitter volmondig ja heeft gezegd en zijn steun heeft toegezegd aan de heer Jaakke. De heer Jaakke zal per 01-07- 2002 lid worden van Ajax, meelopen met officiële zaken, adviseur worden van de vereniging, kan RvC bijwonen en ontvangt een lijst met onderwerpen, zal vanaf nu ook de vergaderingen bijwo nen. Dhr. Schoevaart heeft dhr. Jaakke de geschiedenis al verteld. In de jaarvergadering zal het Bestuur het hebben met de leden over de toekomst van het lid maatschap en het waarborgen van de continuïteit en de procedures van het lid worden. Voorstel om tot werkend lid te maken: Dhr. Gijssen, de heer Kraanen en de heer Peereboom (resp. voorgedragen door dhr. F.Thoolen.W. Heisterkamp en H. Bijvank), Dhr. Martin Hanssen, beleidsmedewerker SVA, voorge dragen door de heer Schoevaart en de heer Buskermolen Sr. De heer Leo van Wijk dient het verzoek in de heren D.Tjepkema,W. Lindenbergh, en de heren Strijks en Pelser wederom lid te maken, destijds was het niet mogelijk lid te blijven. Ook voor de heer Dukker (zoon van Ferry Dukker) ziet men geen reden tot weigeren om hem lid te maken. Het benoemen van leden wordt gedaan door het bestuur. "Donateurs." Er kan momenteel niemand meer donateur worden. De administratie van voor 1954 was niet zo nauwkeurig als nu, er gaat nu structuur in aangebracht worden, 25 jaar dona teur, dan een lidmaatschap aanbieden, totaal 78 personen, tribuneplaats blijft hetzelfde, ook de donateurs moeten we "uitzweten", er komen geen nieuwe meer bij, de oude donateurs overlij den, het donateurschap moet gefilterd worden, het kan niet overgaan op zoon of dochter. Dhr. Kraan merkt op dat men de controle niet telefonisch moet doen, Hennie Henrichs vindt ook dat men hier strak in moet zijn. Dhr. van Oevelen vraagt zich af hoeveel donateurs er zijn, in totaal 200 en er zijn er 78 die nu in aanmerking komen voor lidmaatschap. 34

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2002 | | pagina 36