AJAX Jaap Ellerbroek vraagt of die 20 spelers die het Ajax niveau niet halen bereid zijn hun carrière elders voort te zetten, men kan hier volmondig JA op zeggen, Leo Beenhakker is bezig met clubs e.d. maar men vindt de financiële vergoeding belangrijker en de Eerste- en Ere Divisie clubs kun nen dit niet betalen. Arie van Os meldt dat I. Sommige spelers aan het einde van het seizoen transfervrij zullen zijn en 2. Dat clubs geen geld meer over hebben. Ger van Mourik zegt dat een ieder blij is met de behaalde resultaten. Ger vraagt zich af of de Scouting wel functioneert indien men zo een overschot aan spelers heeft. Klaas vertelt dat dit iets is uit het verleden, door het Bosman arrest langdurige contracten, alle clubs maakten dezelf de fout. Michael van Praag vraagt zich af of als er 20 spelers het niveau van Ajax niet halen of dat niet te maken heeft met inderdaad scouts of trainers. Ger geeft het voorbeeld van bv. drie links half spelers die alle drie goed functioneren. Arie herhaalt dat men nu veel strakker bezig is dan vroeger, men gaf te snel contracten, dat doet de scouting niet maar de Directie. Uri Coronel bevestigt dat dit probleem moet uitsterven, de vraag is vaker gerezen of de juiste scouts in de rondte lopen alleen wordt er nu in de discussie meer tegengas gegeven. Arie van Os vult aan dat bij een trainerswisseling er ook weer 4 weg mochten en drie spelers gekocht moesten worden, ook het aantrekken van de trainers is niet gelukkig verlopen. Het Bestuur en de Directie hebben verleden jaar besloten dat er nog I injectie kwam, nu moeten we het uitzingen, daarna ontstaat een gezonde situatie, er is te gemakkelijk geïnvesteerd. A. Smolders zegt dat met het huidige Break Even Point we niet armlastig zijn maar wel star en daar kiezen we voor. De transferwaarde van v.d.Vaart komt ter tafel en investeren vooruitlopend op rendement maar de heer Blocks legt uit dat liquiditeit geld maar men ook rentabiliteit moet hebben. Met de aankoop van bv. Sikora was alles weggeweest. Ombre vraagt zich af of alleen Sikora op de lijst stond of dat er een lange re lijst was i.v.m. dubbele dekking posities. De Technische Staf wilde alleen Sikora, extra luxe. Er zijn 20 spelers niet weg te zetten, hetzelfde met drie jeugdspelers, men werkt aan het naar bene den drukken van het effect, non-EU spelers zijn niet te betalen voor de Eerste Divisie clubs (22 spelers van onze selectie). Dhr. Schoevaart vraagt aan Klaas: de AI is geweldig, krijgen contracten aangeboden, Jong Ajax is ook kampioen, waarom hoor ik daar niets meer over? Klaas: er zijn drie spelers van Jong Ajax gedetacheerd, Stekelenburg is naar de A - selectie, dus bij elkaar 4 spelers/doelverdedigers toch geschikt voor het Eerste elftal. Hennie Henrichs vraagt: er zijn nu 55/56 A - selectiespelers, misschien bij de jeugd werken met langdurige contracten? Arie van Eijden stelt een wedervraag: hoeveel jeugdspelers zijn er niet geschikt voor het eerste elftal, al 20 spelers die Ajax zou willen laten gaan. Balans? Je activeert alleen spelers die je koopt. Dhr. Oudendijk zegt dat een aankoop van bv. Zlatan niet van de coach mag afhangen, daar hebben we scouts voor. Arie vertelt dat er geen kleedkamer 2 aan te pas komt, als er een mooi bod komt, prima maar dat hij niet weg moet. Klaas vult hierop aan dat 5 profs hun oordeel hebben gegeven en niet alleen de scouting. 33

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2002 | | pagina 35