AJAX en blijft voorlopig bij Jong Ajax. Dhr.Tielenburg vraagt zich af of Nando een geldelijke vergoeding heeft gekregen en Arie antwoordt hierop bevestigend, dat het ging om een zakgeldvergoeding. De heer Oudendijk vraagt zich af of de strategie nu pas op de plaats aan het maken is, Koeman zal toch wel een lijstje hebben? Arie bevestigt nogmaals dat er zonder verkopen geen investerin gen gedaan zullen worden, kunnen het ons niet permitteren. Ombre vraagt of er daarvoor begrip is bij de Technische Staf, het antwoord is ja en nee. Dit is geen dilemma aangezien er ook aan de dagelijkse verplichtingen voldaan moet worden. De heer van Oevelen vraagt of de oud spelers, zoals Babangida en Winter, bij de A - selectie zullen worden betrokken aangezien zij nog één jaar een contract hebben. Zij kunnen meetrainen bij Ronald Koeman. Arie van Os vraagt zich af of het Bestuur en de RvC de Champions League gelden hebben meegenomen in hun visie, de winst en het startgeld, zodat men kan voorinvesteren. Dit staat niet haaks op de vorige notulen, alleen welke visie hang je aan? Hein Blocks antwoordt hierop dat er twee nullijnen zijn, ten eerste het Operationeel Resultaat of die richting op (is niet hetzelfde) en ten tweede het Bottom Line resultaat afschrijvingen resultaat compenseren. Zoveel mogelijk rondes halen is daarbij van essentieel belang. Spelers die terugkomen drukken op het exploitatieresultaat, je hebt een zeker heid van HFL 7 miljoen afzetten tegen wat je te kort komt. Het aanvullende verhaal is dat de liquiditeit en het bankkrediet wel zou lukken maar dat het beter wordt geacht het bestaande spelers bestand uit te zweten. Men vraagt zich af of er spelers verkocht worden maar er worden geen namen genoemd. Mare Geestman vraagt zich af hoe het gaat met de televisiegelden in Nederland. Arie meldt dat er voldoende garantie is van de NOS en dat andere betrokken partij en hem meer zorgen baren maar in Nederland zijn de rechten niet overbetaald. Mare vraagt of de contracten voor 3 of 4 jaar zijn en hierop kan Arie bevestigend antwoorden. Uri Coronel vraagt of er sponsors zijn die uitstappen? Arie bevestigt dat er sponsors uitstappen maar de sponsorinkomsten zijn gelijk aan verleden jaar. 5. Mededelingen Bestuur. Klaas Nuninga vertelt dat men soms moet polariseren, je moet zeggen wat je wilt, een kwaliteits injectie nodig, dat is gebeurd, heeft veel geld gekost en nu maakt men even een pas op de plaats, het Eerste elftal is landskampioen geworden, heeft de Amstel Cup gewonnen, te maken gehad met een trainerswissel (pluim voor de Technische Staf), je kunt niet elk jaar voorinvesteren, er zijn 20 spelers teveel die men moet verkopen of verhuren daar zij het Ajax niveau niet halen. De markt zit echter vast waardoor de pas op de plaats gerechtvaardigd is. Ajax I is kampioen, Jong Ajax,Al en de BI zijn landskampioen geworden. Er is progressie te zien, vooral achterin en het midden maken progressie door. De CI heeft de finale verloren om het landskampioenschap, de D2 is Kampioen District West I en de F - Junioren ook, de C2 is 2e in het district geworden achter Volendam Cl (oudere leeftijd) en ook de Veteranen zijn Kampioen geworden. Van de Al hebben drie jongens een contract gekregen waarvan de helft hopelijk bereikt wat wij willen. De structuur van de Jeugdopleiding is aangepast, er zijn coördinatoren aangesteld; t.w. P. Ladru, E. Claus, M. Stekelenburg en D. Blind, de communicatie blijft men proberen te verbeteren, gedetail leerder per categorie. Bij de in het Masterplan opgenomen certificering van Jeugdopleidingen staan we in de top drie van Nederland, Jong Ajax en Ajax I hebben een uitstraling naar de jeugd toe, continuïteit is de Ie zorg, er wordt zoals altijd met spanning uitgekeken naar het volgend sei zoen. 32

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2002 | | pagina 34