AJAX Leo deelt mede dat België een geweldige jeugdopleiding heeft, nu 2 Belgen bij Ajax Bram Verbist is nu terug naar GBA) en er komen 3 nieuwe Belgische spelers aan plus de door stroom via GBA naar Ajax biedt technisch gezien gunstige vooruitzichten. R.Ombre vraagt zich af of als Omniworld tot het betaalde voetbal wordt toegelaten of we dan, net zoals met Haarlem, een samenwerkingsovereenkomst willen sluiten. Hier is men mee bezig. R. Ombre vraagt zich tevens af of er nieuwe spelers worden aangetrokken, deT.S. zal zich eerst om verkopen bekom meren. 4.Toelichting op actuele informatie. Voortgang KGV: met de zalen is men klaar en in april begint men op De Toekomst met het veld buiten en vervolgens de Arena. De Zaterdag I heeft een nieuwe trainer, vastgelegd voor 2 jaar en zijn naam is Bob de Klerk. Gedurende de zomer begint men met de bouw van de invalidentribune aan de noordzijde van de Arena, met de bouw van het supportershome is men reeds begonnen. Het Amsterdam Tournament vindt plaats op 2 en 4 augustus, deelnemers: Manchester United, Parma, Barcelona en Ajax. Ajax 2 - FC Utrecht. Er zijn 1600 kaarten beschikbaar voor de Utrecht supporters die dit aantal te weinig vinden en hierop actie ondernemen, b.v. blokkeren treinbaan in Utrecht. Onze eigen achterban ontvangt echter steeds minder kaarten voor uitwedstrijden. Uiteindelijk besluit de K.N.V.B. dat 1600 kaarten voldoende moet zijn. Na alle commotie houdt Ajax bewust de 2e ring leeg, een korte termijnoplossing voor een langere termijn probleem. Deze 1600 supporters zul len per trein vervoerd worden naar de Arena. De clubcardhouders dienen hun toegangsbewijs en hun clubcard te kunnen tonen. De kaartverkoop wordt gestaakt waardoor er "maar" 19.000 mensen de wedstrijd in het stadion kunnen volgen. De heer Bosschieter deelt mede dat de heer van Bode, van de supportersvereniging van FC Utrecht zelfs dreigementen heeft geuit maar volgens Arie van Eijden is de politie voorbereid. De heerTielenburg vraagt zich af wat er gebeurt met een zich niet gedragende clubcard houder. Arie van Eijden antwoordt hierop dat daar een stadionverbod op zal volgen. Er is overleg geweest over het gebied dat de Arena en de Toekomst beslaat met de heren Stadig en Dales, er vindt in mei een bijeenkomst plaats waar iedereen zijn mening en ideeën kan ventile ren, Ajax wordt uiteraard mee genomen in de planning. Bob Jan Hillen wilde graag terugkomen vanuit België naar Ajax, daar is op dit moment geen mogelijkheid toe, derhalve wordt er een beëindigingprocedure in werking gezet, per 30-06-2002 eindigt de samenwerking. Michael van Praag vraagt aan Arie van Eijden hoe het nu staat met de sfeer binnen Ajax, die is goed, sfeer wordt hechter en het personeelsverloop is laag. 27

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2002 | | pagina 29