AJAX Notulen ledenraadvergadering 26 maart 2002. 1Opening Bericht van verhindering ontvangen van de leden M. Geestman (i.v.m. te spelen wedstrijd), E.N. Ligthart (vakantie), R. Louwers, C. van Oevelen (vakantie) en L.M. van Wijk.Tevens bericht van verhindering ontvangen van de ereleden J.H. Potharst en H.G.A.Timman. Afwezig zonder bericht de ereleden H.J. Cruijff en B. Haarms. De voorzitter opent de vergadering en deelt mede dat er een aantal vergaderpunten worden toegevoegd, hetgeen door de vergadering wordt geaccepteerd, te weten; 3a.Technisch Directeur Leo Beenhakker. 5a.Vaststelling Contributie. 5b. Opvolging van de Voorzitter (actuele stand van zaken). De vergadering neemt een moment van stilte in acht voor de ons ontvallen Jany v.d.Veen en Henk Pil. 2. Ingekomen stukken Geen. 3.Vaststelling notulen ledenraadvergadering I I-12-2001. Blz. 2. J. Leeuwendaal wil vermeld zien in de notulen dat hij om veel aandacht heeft gevraagd inza ke het scouten op pleintjes e.d. Blz. 3. In de zin beginnende met "Aansluitend op deze vraag"moet UEFA vervangen worden door FIFA. Blz. 5. De heer Oudendijk is de opvolger geworden van Hein Blocks in de Financiële Commissie. De notulen worden goedgekeurd na het nota nemen van de bovenstaande opmerkingen. 3a. De Technisch Directeur dhr. Leo Beenhakker. De Scouting werkt met geselecteerde spelers waarvan de kwaliteit van de spelers het criterium is. Er zijn momenteel 56 contractspelers en plus minus 170 jeugdspelers, waar veel tijd, energie en vakkennis voor nodig is. De laatste ontwikkeling op de spelersmarkt is dat Ajax niet langer de hegemonie heeft op het gebied van opleiding en scouting, deze zaken zijn gebaseerd op uitstraling (mindere successen). Hierdoor is het moeilijker om jeugdspelers binnen te halen.Tevens zijn veel BVO's aan een inhaalslag bezig waardoor spelers niet per sé naar Ajax gaan als ze buiten de regio wonen. 24

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2002 | | pagina 26