AJAX structurele oplossing worden gezocht die men vond in het duo Koeman en Krol. Ruud Krol zijn contract loopt I jaar langer dan dat van Ronald Koeman, misschien is het een goede optie dat de 2e coach altijd door Ajax aangewezen wordt. R. Ombre vraagt zich af of er nog andere alternatie ven waren en de heer van Oevelen vraagt zich in het verlengde hiervan af of er nog trainers worden opgeleid voor het I ste elftal of dat dat idee is losgelaten. Er is wel degelijk intern geke ken maar er is voor de structurele oplossing gekozen. M. van Praag vraagt aan de Ledenraad hun mening. Uri Coronel en Joop Leeuwendaal onder schrijven het gevoerde beleid, Ger van Mourik maakt een compliment over de handelingssnelheid en J. Ellerbroek merkt op dat die ondersteuning moet beginnen door positief te zijn binnen de vergadering. De heer Schoevaart merkt op dat nu de grasmat uitstekend is men er niets over schrijft. R. Ombre is benieuwd of Koeman eisen heeft gesteld qua spelers, het antwoord daarop is nee, er kunnen geen nieuwe aankopen worden gedaan en Ronald heeft, volgens eigen zeggen, een talentvolle groep. Binnen Ajax moet ook de mythe van onoverwinnelijkheid slijten, het gaat om voetballen. 7. Mededelingen Bestuur. De nieuwe penningmeester de heer Blocks deelt mede dat na publicatie van de jaarcijfers Jeroen Slop of hijzelf een toelichting zal geven. Over de werkwijze van de Financiële Commissie wil hij nog kwijt dat de Commissie klein moet zijn, na publicatie van de cijfers er een overleg komt en een toelichting, met dringende redenen kan men de commissie om advies vragen, dan komt er een gesprek met de notaris en IvoTrijbits en daarna een overleg van de commissie. Arthur Smolders vraagt zich af hoe Ajax er financieel voorstaat, Hein Blocks legt de financiële situatie van de vereniging uit. Arie van Os deelt mede dat we intern, zeker niet extern, nog zakelijker moeten worden en we nog meer op geld moeten letten. Ombre vraagt zich af of de aankoop van 4 nieuwe spelers noodzakelijk was. Arie van Eijden meldt dat dat een technisch vraagstuk was en Klaas Nuninga benadrukt dat deze aankopen noodzakelijk waren. Uri Coronel ergert zich aan de spreekkoren ten nadele van Leo, Leo gaat er echter goed mee om. Michael van Praag meldt dat de Das en de Ster per 31-12-2001 verdwijnen. 8.W.v.t.t.k/rondvraag Arthur deelt mede dat R. Oudendijk de opvolger wordt van Hein Blocks, de heer Oudendijk wordt gefeliciteerd. 22

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2002 | | pagina 24