AJAX De heer van Praag bedankt Kees voor zijn uiteenzetting. 6.Toelichting op actuele informatie. Arie van Eijden deelt mede dat het beschikbare kunstgras voor Ajax het nieuwste van het nieuw ste is, Ernst Ligthart was onder de indruk van de presentatie van het kunstgras. Michael van Praag vraagt naar de zienswijze van R. van Dantzig hierover. De heer van Dantzig stelt dat het heden daagse kunstgras veel beter is dan toen het kunstgrasveld voor het eerst in gebruik werd geno men, de problemen in het voetbal zullen nu kleiner zijn, op het moment van de overgang naar kunstgras zuilen zich andere problemen kunnen gaan voordoen, dat is deels een kwestie van gewenning. Arie van Eijden licht toe dat het transfersysteem zal gaan veranderen, 2 wereldwijde transferpe riodes in I jaar; aan het einde van het voetbalseizoen (eind augustus) en de tweede periode in januari, tevens mag een speler maar I x per 12 maanden van club veranderen. Dit brengt het praktische probleem met zich mee dat een uitgeleende speler niet in de zomer teruggehaald kan worden. Arie van Os deelt mede dat de nieuwe regels per 01-09-2001 zijn ingegaan, oude contracten blij ven in stand, vergoedingsregeling vanaf 01-09-2001 van kracht. Arie van Eijden: de G 14 begint status te krijgen, men heeft geprobeerd de UEFA positie inzake de uitzendrechten te verminderen, de Europese Commissie vindt dat de clubs het ermee eens moeten zijn en de G 14 is geaccepteerd als 3e partner om mee samen te werken in het belang van de clubs. Het Masterplan is gepresenteerd o.l.v. de KNVB in samenwerking met de clubs; er komt een cer tificeringsysteem voor de jeugdopleidingen, poolreglement vanaf 12 jaar volgens de FIFA regels. Henk Markerink (Arena) en Arie van Eijden hebben gesprekken gehad met de gemeente en wet houders omtrent het bestemmingsplan rondom de Arena, daarover bestaat vanuit de zijde van de gemeente en de wethouder Dales nog geen duidelijkheid. Uri Coronel vindt de huidige situatie ook prima. Mare Geestman zou het op prijs stellen indien de Ie elftalspelers eens wat vaker op De Toekomst zouden zijn. Bij de kerstborrel zal de voltallige selectie aanwezig zijn. De volgende redenen hebben mede bijgedragen aan het ontslag van de heer Adriaanse: - interne werkverhoudingen - communicatie intern en extern - 4 internationale momenten gefaald De contracten van de heer van Veen en de heer Boeve zijn gekoppeld aan die van de heer Adriaanse, men zoekt naar een oplossing. Er was wel contact tussen de Technische Staf onderling maar de communicatie verliep moeizaam tussen Co enerzijds en de RvC en Directie anderzijds. Tevens was er een persoonlijke kloof tussen Co en de media ontstaan, men heeft er alles aan gedaan dit duidelijk te maken aan de heer Adriaanse, echter met bekende afloop. Er moest een 21

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2002 | | pagina 23