AJAX - kwaliteit coaches evalueren - een opleidingsplan maken (reeds opgezet door Kees) - het praktische gedeelte onder de loep nemen - afspraken maken over de speelwijze - de oefenstof bekijken - de opleiding moet flexibel zijn, geen dogma Er zijn momenteel overlegsituaties, op maandag bv. met de fulltime trainers waarin voetbaltechni- sche zaken worden doorgenomen waaruit goede discussies naar voren komen. Het opleidingsplan is ter inzage, het plan houdt onder meer in; de taken en functies van het 4-3-3 systeem ter ondersteuning van de spelers en de trainers, situaties BB (bal bezit) en BT bal tegenstander), einddoelen in een leeftijdsfase, oefenstof, afspraken in verschillende voetbalsitu aties. De coaches kunnen natuurlijk hun inbreng hebben in het plan. In de scouting is natuurlijk wel het een en ander aan de hand; veel goede spelers versneld door geschoven Ajax AI /Jong Ajax/Haarlem) waardoor er een gaatje is ontstaan naar de BI /B2 en CIDe scouts zijn intensief het traject Amsterdam aan het scouten, o/9 t/m o13. Ook de Talentendagen zijn hierin belangrijk. De bedoeling is de onderbouw uit te breiden, meer F- t/m D-Junioren binnenhalen, waar de concurrentie nog niet zo groot is maar er wel snel zal komen. Veel C- Junioren talentjes zijn afgescout waardoor er gescout dient te worden bij onze allianties en andere BVO's. Het Poolreglement, waarbij een bepaald bedrag per opleidingsjaar wordt vergoed aan de BVO waar de speler vandaan komt, is gezien onze uitstekende Jeugdopleiding een gunstige ontwikke ling voor Ajax. Tussen Feyenoord, PSV en Ajax bestaat een gentlemen's-agreement dat wij elkanders spelers niet benaderen. Mare Geestman vraagt zich af of er op pleintjes e.d. gescout wordt als er bij amateursclubs niets meer te vinden is of los daarvan? Kees zal een ieder die zich daar nog niet mee bezig houdt dit wel aanbevelen. R. Ombre vraagt zich af of de individuele kwaliteit van de spelers niet verloren gaat in de syste men en vraagt zich af wat Ajax daar van denkt? Kees deelt mede dat de huidige onderbouw zeer vaardig en talentvol is, dat ze geen keurslijf om krijgen maar dat er snel kretologie ontstaat, Feyenoord, PSV en Ajax zijn alleen maar beter geworden, er zitten ex profs als trainers, er is veel meer knowhow. De Ajax onderbouw mag vrijuit spelen en speelt vreselijk goed. H. Henrichs vraagt om uitleg over de rode draad van het opleidingsplan, de aanpak van de D-, E- en F- Junioren, hoe ontwikkelt zich dit t.o.v. de A- Junioren? Kees legt uit dat de rode draad van het plan (uit gesprekken voortgekomen tussen Co, Leo en Kees) is van een 3-4-3 naar een 4-3-3 systeem, zonder dat de systemen stereotiep worden, meer variëren. Het 3-4-3 systeem is nog steeds fantastisch voor de opleiding, dat de scouting gaat kijken naar 4 verdedigers en niet naar 3 en dat er meer weerstand en kracht bij komt kijken, 19

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2002 | | pagina 21