AJAX De G-14: men discussieert over het al dan niet toelaten van nieuwe clubs, die men dan andere rechten en plichten toebedeelt, de G-14 moet zich ontwikkelen als denktank en er zijn al ideeën bij de UEFA neergelegd. Hennie Henrichs vraagt zich af of de termijn van het kunstgras, namelijk 3 jaar, niet te lang is aan gezien de ontwikkelingen zo snel gaan. Afgesproken is dat de laatste vezel geplaatst gaat worden. De heerTielenburg vraagt zich af wie er welkom zijn om de wedstrijd Heerenveen-Ajax te vol gen in de Arena. Alle seizoenkaarthouders, er zijn 2 schermen. Over en weer worden er eventu ele redenen voor het gedrag van Heerenveen besproken. Michael van Praag complimenteert Arie van Eijden en de overige directieleden met het feit dat de hokjesgeest binnen Ajax is verdwenen. Ten aanzien van de media gaat Ajax een iets andere houding aannemen, we kunnen niet alles over onze kant laten gaan. Het Ajax Magazine en de Ajax Life zouden gebruikt kunnen worden om onze kant van het verhaal te schetsen. Hennie Henrichs vraagt naar het probleem van de voorzitter met de DAS. De Das misbruikt de handtekening en het e-mail adres van de voorzitter zonder zijn toestemming, stel dat de voorzit ter aan afspraken, buiten hem om, gehouden wordt, zakelijk of privé. De voorzitter heeft om rec tificatie gevraagd en als de DAS hier niet aan voldoet zal een kort geding het gevolg zijn. Klaas Nuninga zet uiteen dat hoe meer punten het Iste elftal haalt hoe meer tevredenheid er ontstaat bij de aanhangers.We doen nog mee aan de UEFA Cup ondertussen uitgeschakelden het jonge team moet nog leren meer te willen scoren voor het publiek. Het 2e elftal van Ajax heeft met 2-0 gewonnen van de Graafschap voor de Amstel Cup.Het I ste elftal is door een blessuregolf getroffen, een aantal spelers zijn op de weg terug. Kees Zwamborn is bezig met het leerplan Opleidingen dat de basis moet vormen voor de Jeugopleiding, ook Leo Beenhakker heeft in dit plan geparticipeerd. Kees Zwamborn staat meer op het veld dan afgelopen jaar. Ook het internationale programma draait goed, men gaat voor kwaliteit i.p.v. kwantiteit. De competitie stand van de Jeugd elftallen: Al op de 2e plaats,A2 op de 3e plaats, BI op de 2e plaats, Cl op de Iste plaats, Dl op de 8e plaats, D2 op de Ie plaats, El op de Ie plaats, E2 op de 3e plaats, Fl op de 5e plaats, de Zaterdag I heeft de beker gewonnen en staat op de Ie plaats, Zaterdag 2 op de 3e plaats, Zaterdag 3 op de Ie plaats, Zaterdag 4 (Veteranen op de Ie plaats. Haarlem staat in de middenmoot van de Gouden Gids Divisie. De heerTielenburg vraagt of het leerplan van Kees Zwamborn ter inzage is, dit gaat Klaas Nuninga aan Kees Zwamborn vragen. 16

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2002 | | pagina 18