AJAX dan kan Ajax de toekomst met vertrouwen tegemoet zien. De Ledenraad moet blijven adviseren, controleren. Arie van Os wenst de nieuwe penningmeester veel succes en wijsheid toe. Het mooiste cadeau dat Arie van Os ooit gekregen heeft is het Erelidmaatschap van Ajax. Hiermee besluit Arie van Os zijn betoog. Michael van Praag heet Hein Blocks welkom in zijn nieuwe functie vanaf 24.00 uur d.d. 23 oktober 2001 8. Bestuursbeleid Op technisch gebied zijn de volgende mededelingen: C. Kanu is aan Alavés verhuurd, daarna loopt zijn contract af. B. Hosé loopt stage in Engeland. M.b.t. het Masterplan, hoe hoger de certificaten zijn die een jeugdopleiding De Toekomstver dient, hoe meer subsidie men kan ontvangen. Per 1-9-2001 is het vergoedingenstelsel voor spelers ingegaan, echter het financiële aspect gaat pas in in januari 2002. Inzake het kunstgras; men maakt deze week een keuze uit twee leveranciers. De Toekomst krijgt als eerste een kunstgrasveld, daarna de zalen in de Arena en op De Toekomst en daarna op I van de 2 oefenvelden van de Arena. De realisatie van kunstgras op het eerste veld in de Arena zal maximaal drie jaar in beslag nemen. In de FIOD zaak zijn geen nadere ontwikkelingen, de beloofde stukken van de Officier van Justitie zijn opgevraagd. Mark Geestman houdt zich bezig met de Internetsite, o.a. deelsatelieten, Ajax Travel en Mail Ordering. Er is commotie rondom Heerenveen - Ajax. Ajax heeft recht op 595 plaatsen, 395 zitplaatsen uitvak 200 plaatsen waar men als uitclub recht op heeft indien de openbare gelegenheid en vei ligheid gegarandeerd zijn. Heerenveen stelt maar 395 zitplaatsen ter beschikking in het uitvak. Aangezien Ajax 595 uitvoorrangskaarten heeft n.b. gebaseerd op het kleinste supportersvak, namelijk Heerenveen kan Ajax geen verantwoordelijkheid nemen voor de verkoop van deze 395 kaarten. Heerenveen heeft voorgesteld alle zitstoelen te verwijderen om zo 600 staanplaat sen te creëren. Hierop heeft de KNVB afwijzend gereageerd. Dit betekent dat Ajax de 395 kaar ten wel afneemt maar niet zal verkopen. De seizoenkaarthouders worden in de gelegenheid gesteld de wedstrijd op schermen in de Arena te volgen. De Directie schaart zich in dit geval achter de supporters. 15

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2002 | | pagina 17