A J AX 6.Vaststelling Begroting De begroting wordt goedgekeurd. Een extra punt wordt door M. van Praag onder de aandacht gebracht, namelijk de aanpassing van de statuten. Een aantal artikelen is verouderd en men heeft zich daarover gebogen. Het voorstel voor de statutenwijziging op de Algemene Ledenvergadering d.d. 13-1 1-2001 is door de Ledenraad ontvangen. IvoTrijbits legt uit dat er veranderingen in het huishoudelijk reglement en de statuten zijn beoogd (andere indeling en inhoudelijke wijzigingen). Er spelen drie belangrijke punten: het terugbrengen van het aantal bestuursleden van 5 naar 3, het terugbrengen van een bestuurstermijn tot maximaal 9 jaren en de uitoefening van stemrecht op het bijzonder aandeel. Artikel 23 punt 5 sub b: "twee derde" van de uitgebrachte stemmen moet worden "vier vijfde" van de stemmen van de Ledenraad. De wijzigingen in het huishoudelijk reglement behoeven geen verdere toelichting, deze spreken voor zich; toto/lotto commissie bestaat niet meer, het item dames- en kinderkaart is overgeheveld naar de statuten. De heer Blocks komt terug op het punt van de 3 bestuursleden, volgens hem is er in vorige notulen besproken dat, in geval van bijzondere omstandigheden, men een aanvullend bestuurslid aanwijst. IvoTrijbits heeft dit ook met Cees van Oevelen besproken, in geval van ontstentenis kan men altijd een ander aanwijzen. Michael van Praag wijst erop dat het Bestuur dan weer uit 4 of 5 personen bestaat terwijl de Raad van Commissarissen dan 3 leden heeft. Het punt inzake het aantal bestuursleden wordt voorgesteld in de Ledenvergadering.Voor het Huishoudelijk Reglement dient direct een beslissing te worden genomen, de ledenraad gaat accoord. Ernst Ligthart wijst erop dat in art.23 lid 7 sub a het woord "voorste"moet zijn "voorstel".Dit wordt aangepast. Michael van Praag bedankt een ieder voor zijn inbreng. 7. Verkiezing Arie van Os neemt vanavond, na 3 perioden van 3 jaar, afscheid als bestuurslid. Arie van Os blijft nog wel Commissaris van de NV tot 30-1 1-2001 a.s. Arthur Smolders neemt de honneurs waar voor Leo van Wijk en houdt een toespraak ter ere van Arie van Os, deze ontvangt een cadeau namens de Fin. Comm. en de Ledenraad. Ook Michael van Praag houdt een eerbetoon aan Arie van Os en diens vele kwaliteiten, waarbij Ajax altijd voorop staat. Arie van Os treedt nu toe tot de Raad van Toezicht van de KNVB en is daarvoor uitgenodigd op persoonlijke titel. Dat is niet alleen een eerbetoon aan Arie maar ook aan Ajax. Arie van Os memoreert dat hij een fantastische tijd bij Ajax heeft gehad, neemt alles met de Ledenraad door en vermeldt daarbij dat hij niets had willen missen. Hij heeft altijd gestreefd naar een professionele organisatie met het Bestuur op afstand, deze nieuwe structuur houdt een leer proces in, een leerproces dat bijvoorbeeld de KNVB nu ook doormaakt. De organisatie staat nu als een huis, de RvC, de leden en de Ledenraad moeten nu als één blok achter de Directie staan, 14

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2002 | | pagina 16