AJAX zijn onderkend zijn en dat iedereen nog naar elkaar toe groeit en leert van de gemaakte fouten. De heer Oudendijk stelt dat we misschien de pers meer moeten weigeren. Arie van Eijden legt uit dat dat al gebeurt maar men zich niet realiseert hoeveel aanvragen er binnen komen. Michael van Praag vult hierop aan dat spelers die nog onder contract staan en ongewenste uitlatingen doen strakkere richtlijnen moeten hebben en als de spelers die richtlijnen negeren er sancties moeten volgen. Arie van Eijden erkent dat de Directie tijdens een informele persborrel door de aankondiging van een reportage in Sportweek over de besluitloosheid van de Ajax leiding en door de suggestieve vraagstelling fouten heeft gemaakt. Inmiddels is vandaag aan Adriaanse nog maals duidelijk gemaakt dat zijn positie niet ter discussie staat. A. Smolders meldt dat hij vandaag telefonisch vragen heeft beantwoord van het blad Johan; hij zal dat na de vergadering doorspre ken met A. van Eijden. Coronel meldt dat hij ook door dit blad is gebeld maar geen enkele reac tie heeft gegeven. Michael van Praag vraagt alle aanwezigen hoe zij vinden dat het gaat. Cees van Oevelen vraagt zich af op welk vlak de beslissing is genomen om Arveladze te verko pen. Beleidsmatig, voetbaltechnisch of iets anders? Arie van Eijden legt uit dat deze beslissing beleidsmatig is genomen, de eisen van Arveladze lagen hoger dan Ajax kon gaan, er zijn 59 con tractspelers waarvan er I I verhuurd zijn en iedereen zal de zeilen bij moeten zetten om B.E.P. te halen.Cees vreest dat men door de recente ontwikkelingen op voetbalgebied de topspelers moet verkopen en de mindere goden zal overhouden; dit vindt de Directie niet juist, Ajax heeft juist geïnvesteerd in Mido en Ibrahimovic omdat zij zéér talentvolle spelers zijn. De heer Oudendijk stelt dat de coach een zwalkend beleid voert qua systeem. Klaas Nuninga zegt hierop dat Co Adriaanse het typische Ajax systeem wel wil maar je bent afhankelijk van fac toren, zoals de kwaliteit van je spelers, men moet even geduld betrachten. Cees vraagt of men dan de benodigde spelers niet uit de Jeugdopleiding kan halen waarop Klaas antwoordt dat juist Co zoveel mogelijk jonge jongens etaleert. De ledenraad vindt dit systeem op de korte termijn prima maar op de lange termijn ontstaat er een conflict met je jeugdopleiding. Soms is er echter geen andere keus. Joop Leeuwendaal benadrukt nogmaals dat de relatie met de pers zal moeten verbeteren, Ajax doet daar alles aan, de reporters maken nu al een terugtrekkende beweging daar de resultaten verbeteren. Ook met Co Adriaanse zijn afspraken gemaakt om te proberen een betere relatie met de pers en de supporters te bewerkstelligen. Ger van Mourik vindt dat spelers hun twijfels binnenskamers moeten uitspreken. Hier zijn het Bestuur en de Directie het mee eens en men zal vooraf afspraken hierover moeten maken. 6. W.v.t.t.k./ Rondvraag. De Commissie stelt Hein Blocks voor als opvolger van de huidige penningmeester, Arie van Os. Hier wordt positief op gereageerd en men zal de officiële weg der benoeming bewandelen. De volgende ledenraadvergadering de jaarvergadering zal zijn op 23-10-2001. I I

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2002 | | pagina 13