AJAX gaan testen; dit seizoen hebben enkele eredivisie clubs bezwaar daar er dan ongelijkheid zou ont staan. De snelste optie is begin volgend seizoen maar de entree van het kunstgrasveld is niet meer tegen te houden. Voor het leveren van kunstgrasvelden voor: De Toekomst, I trainingsveld Arena, zalen I op De Toekomst en I op de Arena hebben zich 5 leveranciers gemeld waarvan er drie zijn geselecteerd. De verbouwing van de shop en het museum loopt voorspoedig, de shop loopt goed; het museum zal in november worden aangepast. De locatie van het supportershome is de noordzijde van het trainingsveld bij de Arena en dit supportershome zal begin volgend jaar operationeel moeten worden. De FIFA regels inzake transfers zijn op I september ingegaan, behalve de financiële aspecten die later volgen. Leo Beenhakker en Kees Zwamborn zijn druk bezig met deze nieuwe regels aan gaande de Jeugd Opleiding. De G 14 een internationale club van 14 clubs waaronder AJAX, heeft de functie van een lobby club en krijgt geen eigen entiteit. M.b.t. de Atlantic League zijn geen verdere ontwikkelingen meer te melden. Inzake de Internetontwikkelingen deelt men mede dat de KPN een strategische partner is en dat Wehkamp de mail-ordering verzorgt voor Ajax en dat de website nu één van de betere websites gaat worden. Het totale aantal seizoenkaarten is nagenoeg gelijk gebleven aan verleden jaar. De media proberen de laatste tijd en ook nu nog uitspraken te ontlokken aan mensen die bij AJAX in dienst zijn of bij Ajax betrokken zijn, men stelt suggestieve en tendentieuze vragen in de hoop verwarring te zaaien binnen de Ajax geledingen.De media hanteren het recht niet meer van hoor en wederhoor en de feiten worden niet goed onderzocht. Men moet echter in het oog houden dat het niet om individuen gaat maar om Ajax. Indien bepaalde journalisten te ver gaan met hun uitspraken zal Ajax het gesprek met hen aangaan en indien nodig, om rectificatie vragen. De supportersrellen rondom Twente - Ajax werden in eerste instantie toegeschreven aan Ajax, er zouden te weinig stewards zijn geweest, de supporter op het veld zou een Ajax supporter zijn geweest, het familievak zou zijn bestormd etc. Bij navraag door Arie van Eijden bleek dat de poli tie van Enschede te laat was, er genoeg stewards waren, er geen bestorming had plaatsgevonden etc. Het resultaat hiervan is dat de Ajax supporters daar weer geïrriteerd over zijn. Al deze zaken nemen niet weg dat er geen excuus is om je als supporter te misdragen, ongeacht welke club men aanhangt. Joop Leeuwendaal bevestigt dat de Twentse Hoofdsteward dit alles heeft beaamd. Smolders vindt dat we door onze eerlijkheid in de media inzake de transfer van Arveladze veel negatieve publiciteit naar ons toe hebben getrokken en F.Andriese vraagt zich mede daardoor ook af of we onze PR niet moeten verbeteren. Arie van Eijden legt uit dat de fouten die gemaakt 10

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2002 | | pagina 12