Gastgezinnenproject. Dit project beantwoordt volledig aan haar doelstelling. Het bevalt een groot aantal spelers zo goed, ze worden zo geweldig begeleid en ondersteunt, dat zij besluiten langduriger dan aanvanke lijk door ons werd verwacht, in hun gastgezin te blijven. Dat lijkt ons een goede zaak. Daarmee stagneert echter de doorstroming. Daarnaast is er dit jaar opnieuw een flink aantal buitenlandse jongens toegelaten tot de jeugdop leiding. Deze twee feiten maakten het noodzakelijk het aantal gastgezinnen uit te breiden. Op dit moment zitten we op een aantal van 16 gastgezinnen. Allemaal geweldige mensen die zich met hart en ziel inzetten om ónze jongens een echt thuis te bezorgen. Het gastgezinnen project valt onder de verantwoordelijkheid van de studie- en begeleidingscom missie, die de uitvoerende taak heeft gedelegeerd aan de Coördinator Sociaal Maatschappelijke Begeleiding AFC Ajax. Zodra de spelers prof worden gaat de begeleiding van die gastgezinnen tij delijk over in de handen van Priscilla Janssens. Priscilla Janssens en Jur Ronner zorgen samen voor de werving en selectie van nieuwe gastgezin nen. Coördinatie. De dagelijkse coördinatie van de bovengenoemde zaken is in handen van Jur Ronner. Die taak kan alleen geklaard worden in samenwerking met alle geledingen die werkzaam zijn op de Toekomst en de Arena. In tegenstelling tot wat wel eens beweerd wordt in de buitenwereld heeft hij in zijn eerste jaar als coördinator veel steun en warmte ondervonden van alle Ajax mensen waar hij mee te maken heeft gehad. Daarvoor zijn oprechte dank. INTERNATIONAAL JEUGDPROGRAMMA Omdat over dit onderwerp nog niet eerder is gerapporteerd in het Jaarverslag lijkt een kort overzicht op zijn plaats. In Januari 1999 is Ajax gestart met het organiseren van stageperiodes voor groepen buitenlandse voetballers in de leeftijdscategorie 15/16 jaar. De doelstelling van het project is het aantrekken van jeugdige spelers, die een duidelijke meerwaarde hebben ten opzich te van hun reeds bij Ajax spelende leeftijdsgenoten. Hierbij wordt met name ook gelet op de toekomstige behoefte van bepaalde posities op het veld. Aanvankelijk stond het project open voor alle buitenlanders maar met ingang van voorjaar 2001 richt het project zich in principe uitsluitend op de clubs waarmee Ajax een samenwerkingsver band heeft, dus Ghana Goldfields, Ajax Capetown, GBA en wellicht Haarlem. De selectie van kan didaten vindt plaats door de projectleider en aanvullend door de afdeling Scouting, waarna de Technisch Directeur in samenspraak met Directeur Jeugdopleidingen beslist wie er daadwerkelijk worden uitgenodigd. Een stageperiode duurt ongeveer vier weken met onderbrenging in een hotel. Alle kosten draagt Ajax. Het stage programma omvat een dagelijkse groepstraining in de ochtend en een geïntegreerde training in de middag, dus het opsplitsen van de stagiaires over de A2, BI en B2.Waar mogelijk wordt deelgenomen aan tournooien en/of vriendschappelijk wed strijden, als groep of wederom geïntegreerd. Het bijwonen van training en wedstrijden van Ajax I 66

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2001 | | pagina 68