Samenstelling Studie- en Begeleidingscommissie: Dick Karremans (voorzitter) I key Waas Jaap Tielenburg TonTielenburg Rob Ombre Jur Ronner (Coördinator Sociaal Maatschappelijke Begeleiding AFC Ajax) Studiebegeleiding: De studiebegeleiding vindt plaats op de Toekomst als onderdeel van het normale trainingspro gramma, vier dagen in de week op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdagmiddag. Voor de A t/m C elftallen van 15.00 u tot 19.00 u. Op dinsdag en donderdag is er voor de A-elftallen een extra training, waardoor zij op die dagen al om 14.00 u starten. Het afgelopen jaar is de studiebegeleiding uitgebreid met twee nieuwe elftallen;de Cl en de C2. Daarmee is het aantal jongens dat de begeleiding volgt met 50% toegenomen tot een totaal van 106 spelers. Ze zijn verdeeld over 57 scholen. Het streven is er op gericht om het aantal scholen te verkleinen, vandaar dat wij in het afgelopen jaar een samenwerkingsverband zijn aangegaan met de Open Schoolgemeenschap Bijlmer. (OSB) De jongens worden begeleid door een dertiental docenten. Doordat de jongens tijd en ruimte krijgen om te studeren lukt het bij de meesten om hun nor male schoolloopbaan te combineren met de Ajax training. De scholen verdienen daarbij ook alle lof voor hun goede medewerking. Het is dankzij deze samenwerking dat Ajax in staat is om de trainingen gedeeltelijk onder schooltijd te houden. Voor een aantal buitenlandse jongens is er een ochtendprogramma in het leven geroepen, zodat de jongens bij gebrek aan een normale school toch een opleiding krijgen. Het belangrijkste deel van de lessen op die ochtenden bestaat uit het vak Nederlands. Daarnaast hebben een paar Nederlandse jongens gebruik gemaakt van de ochtendstudie, omdat zij geen reguliere opleiding volgden. Dit blijft echter een uitzondering omdat het beleid erop gericht is alle jongens regulier onderwijs te laten volgen. Zoals de heerWaas al aangaf in zijn verslag van vorig jaar, zijn we nog aan het studeren op een alternatieve oplossing voor een aantal spelers van de Al die al wel een algemeen vormende opleiding hebben afgerond en die voor dit laatste jaar eigenlijk niet meer aan een vervolgopleiding willen beginnen. Vervoer van de A t/m C elftallen. Alle spelers worden op de trainingsdagen van school opgehaald en na de training naar huis gebracht. Alleen op die wijze is het mogelijk om de trainingen op tijd te laten beginnen en de jon gens met een minimum aan tijdsverlies weer thuis te laten komen. Dit vergt een ingewikkelde organisatie die door de firma Garskamp met veel inventiviteit wordt uitgevoerd. Dagelijks rijden er 17 busjes rond om de spelers van allerlei plekken op te pikken en op tijd af te leveren op de Toekomst. Met het aan iedereen bekende verkeersprobleem is dit een hels karwei. Doordat het aantal spelers bij de studiebegeleiding fors is toegenomen, en door extra faciliteiten op vervoersgebied te verlenen aan die spelers die zich aangemeld hebben op de OSB, zijn de kosten voor het vervoer het afgelopen jaar aanzienlijk gestegen. 65

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2001 | | pagina 67